Przyjęcia w domu

  • 1

Producenci sprzętu AGD wychodzą nam naprzeciw i sprawiają, że przygotowanie przyjęcia w domu nie kojarzy się już ze stresem i walką z czasem.

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Przyjęcia w domu

Przyjemność gotowania

Przygotowanie przyjęcia najczęściej zaczyna się od wizyty w sklepie. Wielkie ilości produktów, które zostały zakupione, zanim zamienią się w przystawki, sałatki, dania główne i desery, bez problemu zmieścimy w bardzo pojemnych lodówkach stworzonych z myślą o tych, którzy robią duże zakupy. Z zewnątrz zachowują standardowe wymiary, a w środku maksymalnie wykorzystują przestrzeń. Wyposażone są np. w półkę-balkonik, na której można pomieścić nawet do 9 dużych butelek z napojami oraz specjalne uchwyty na pizzę w zamrażalniku (np. model Ariston BMBL 1812). Przed przyjęciem bardzo praktyczna staje się także funkcja lodówki Play Zone, która pozwala umieścić na półce naprawdę dużą liczbę butelek i puszek z napojami. Funkcja ta dostępna jest np. w modelu Indesit BAN 34 NF P. Nowoczesne kuchenki, płyty i piekarniki posiadają tyle praktycznych funkcji, że gospodarze nie tylko zdążą przyrządzić wspaniałe potrawy, ale także znajdą czas, aby przygotować się do przyjęcia. Pod nieobecność w kuchni gotowaniem może zarządzać system Chef Eye (Oko Szefa Kuchni) dostępny w płycie indukcyjnej Ariston KOT 7424 ID BI wyposażonej w 6 programowych ustawień. Niewielkie elektroniczne urządzenie umieszczone na uchwycie rondla lub patelni poprzez specjalny czujnik obserwuje zawartość naczynia i informuje wskaźnikiem świetlnym i dźwiękowym, kiedy osiągnie ono idealną temperaturę. W razie braku interwencji użytkownika płyta grzejna kontynuuje automatyczną regulację temperatury i wydawanie sygnału dźwiękowego, a po 10 minutach strefa grzejna zostaje wyłączona. Inaczej mówiąc Chef Eye sam podgrzewa, gotuje i informuje o zakończeniu procesu gotowania, a my możemy w tym czasie zająć się np. układaniem włosów. Bardzo przydatne w okresie świąt i karnawału będą także płyty grzejne z podwójnym palnikiem Double Face w kształcie elipsy, który jest doskonały do podłużnych naczyń do ryb i dużych brytfann. Taki palnik występuje np. w modelu Ariston PH 960 MST ANR, PH 760 F IX. Przyjacielem każdej wydającej przyjęcie osoby są piekarniki z nowoczesnym systemem sterowania, który po odpowiednim zaprogramowaniu sam włączy i wyłączy piekarnik oraz sygnałem dźwiękowym poinformuje nas o zakończeniu pieczenia (dostępny np. w modelu Ariston FZ 102 P.1 IX). Warto wypróbować także wiele programów, których nie wykorzystujemy na co dzień - pieczenia wielopoziomowego, pieczenia chleba czy pizzy. W tym przypadku w przygotowaniu deserów z pomocą przychodzą piekarniki z funkcją Pieczenie Ciast, dzięki której nawet najbardziej skomplikowane przepisy wydają się wyjątkowo łatwe, np. Ariston C 31 2S P6 (X).

Czas na drinki

Podczas przygotowania przyjęcia należy pamiętać o napojach i drinkach. Niezawodną pomoc otrzymamy w postaci funkcji lodówek Super Freeze. Gwarantuje ona, że nigdy nie zabraknie nam lodu - dzięki bardzo szybkiemu obniżeniu temperatury w zamrażalniku kostki są gotowe w kilka chwil. Kolejnym wsparciem jest funkcja Ice Party, dzięki której w krótkim czasie możemy zaserwować gościom szampana w odpowiedniej temperaturze. O tym, że butelka została odpowiednio schłodzona, informuje nas sygnał dźwiękowy. Podczas przyjęcia wszyscy docenią również funkcję Wine Area czyli system uchwytów na butelki umieszczony pod półką lodówki, który pozwala na utrzymanie idealnej temperatury wina. Prawdziwym hitem jest też specjalna lodówka na wino, która zapewnia idealne warunki do jego przechowywania dzięki stałej i regulowanej poprzez wyświetlacz temperaturze, szklanym drzwiczkom z powłoką anty-UV oraz systemowi antywstrząsowemu i regulatorowi wilgotności. Taką lodówkę w wersji do zabudowy i wolnostojącą oferuje także Ariston. Warto również zawczasu pomyśleć o serwowaniu pysznej i różnorodnej kawy. Godna polecenia jest kawiarka do zabudowy MCA 16 posiadająca m.in. specjalny system tworzenia śmietanki oraz regulację mielenia kawy. A tym, którzy nie posiadają ekspresu, z pomocą przyjdzie płyta grzejna z małym polem o średnicy 11 cm stworzonym specjalnie do małych naczyń (model, w którym występuje takie pole, to m.in. KOT 7134 DO BI).

Sprzątanie w mig

Przeraża cię wizja długiego i mozolnego sprzątania po przyjęciu? Niepotrzebnie - góra naczyń, garnków i sztućców, poplamione obrusy są niestraszne nowoczesnym zmywarkom i pralkom. Funkcje, które potrafią przekonać do częstego organizowania imprez w domu, to m.in. Duo Wash – opcja pozwalająca zmywać jednocześnie delikatne szkło (górny kosz) i ciężkie garnki (dolny kosz). Inna funkcja - Super Wash - zapewnia bardzo dokładne zmywanie nawet mocno zabrudzonych naczyń. Obie te funkcje posiadają zmywarki Ariston LD 6090. Producenci pomyśleli także o higienie piekarnika – na rynku są już samoczyszczące modele tego urządzenia. Nowe automatyczne czyszczenie pyrolityczne w temperaturze 500 stopni C pozwala pozbyć się tłuszczu i cukru przytwierdzonego do wewnętrznych ścian piekarnika. Ten najskuteczniejszy z istniejących systemów czyszczenia piekarników występuje np. w modelu Ariston FZ 101 P.1 IX. Brudne serwetki, obrusy i ścierki możemy spokojnie prać nawet w środku nocy albo nad ranem bez obawy, że obudzimy sąsiadów i dzieci. Gwarantuje to technologia Super Silent, w którą wyposażone są np. pralki Indesit Moon i Ariston Aqualtis. Także zmywarki zapewniają ciche mycie naczyń po imprezie. Z nowoczesnymi funkcjami w AGD przyjęcie staje się przyjemnością. Warto sięgnąć po te rozwiązania i jak najczęściej spędzać przemiły czas w gronie znajomych.