Celebryci i ich restauracje

Jako stali bywalcy miejsc znanych, modnych i lubianych sami też chcą kreować trendy. Celebryci branżę gastronomiczną często traktują jako dodatkowy dochód, czasem działalność dobroczynną, a czasem po prostu jako przygodę. W końcu kto nie chciałby mieć własnej knajpki, w której serwuje się tylko nasze ulubione potrawy?

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Celebryci i ich restauracje
fot. www.instagram.com/mgortat13/
Gwiazdy znane z telewizji i portali plotkarskich coraz częściej stają się właścicielami lub współwłaścicielami lokali gastronomicznych, które firmują własnym, sławnym nazwiskiem. Poznajcie najbardziej znane restauracje celebrytów.

The soul kitchen Jona Bon Joviego
Właścicielem Kuchni duszy jest Jon Bon Jovie i jego żona Dorothea. Restauracja znajduje się w New Jersey i jest częścią działalności charytatywnej małżeństwa. Nie jest nastawiona na zysk, ale też nie jest zwykłą jadłodajnią. Jeśli nie masz pieniędzy na posiłek w The soul kitchen możesz na niego zapracować w restauracyjnej kuchni. 

Spotted Pig Jay Z i innych
Ta nowojorska burgerownia to prawdziwie celebrycka restauracja. Współwłaścicielami oprócz Jay Z są m.in. Fatboy Slim i Bono. Można tu zjeść pysznego burgera i super cienkie rozmarynowe frytki.

Tagine Ryana Goslinga
Restauracja Ryana Goslinga znajduje się w Beverly Hills w Kalifornii. Lokal serwuje potrawy z kuchni mauretańskiej.

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marcin Gortat (@mgortat13)Urbain 40 American Brasserie and Lounge Marcina Gortata
Koszykarz Marcin Gortat otworzył w Orlando na Florydzie lokal, w którym można skosztować potraw kuchni europejskiej. W menu znajduje się m.in. golonka. Gościom czas umila grająca codziennie muzyka na żywo.

Stary Dom Piotra Adamczyka
Aktor znany przede wszystkim z roli papieża Jana Pawła II, Piotr Adamczyk, jest właścicielem restauracji w Warszawie. Stary Dom specjalizuje się w kuchni polskiej. Serwowany jest tam również szeroki wybór win.

Sushibu Soni Bohosiewicz
Zakochana w kuchni japońskiej Sonia Bohosiewicz postanowiła otworzyć w Warszawie sieć restauracji z sushi. Sama celebrytka często wpada na lunch do jednej ze swoich knajpek.

Malajkino Wojciecha Malajkata
Restaurację w mazurskich Mikołajkach aktor i reżyser stworzył w starej sali kinowej. Panuje tam niezwykły, domowy klimat. Specjalnością restauracji są dania ze świeżych ryb.