Jadalne wizerunki gwiazd

  • 4

Po raz kolejny przekonacie się, że jedzenie wcale nie jest nudne. Wręcz przeciwnie - daje wiele artystycznych możliwości. Czy ktoś z Was chciałby zjeść Madonnę? Wszystko jest możliwe. Zapraszamy do oglądania naszej galerii!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Jadalne wizerunki gwiazd
fot. www.zalajkowane.pl

Autorką jadalnych portretów sławnych ludzi jest Samantha Lee. Mimo, że nigdy nie chodziła do szkoły kulinarnej, potrafi połączyć ze sobą różne produkty żywnościowe tak, by stworzyć z nich niesamowite ilustracje. Artystka uprawia tak zwany Food Art.

Samantha jest matką dwóch córek i przygotowuje dla nich niezwykłe śniadania. Mieliście już okazję oglądać jej kompozycje. Swoją działalność rozpoczęła w 2008 roku i od tego czasu jej prace cieszą się coraz większą popularnością.

Tym razem prezentujemy jej kolejne dzieła: portrety sławnych ludzi, które można zjeść!

1. Cristiano Ronaldo

To znany, portugalski piłkarz. Zawodnik Realu Madryt i reprezentacji Portugalii gra na pozycji napastnika. W Funchal, rodzinnym mieście Ronaldo, otworzono muzeum poświęcone jego karierze.

Kiedy Cristiano stał się zawodnikiem Realu Madryt, ogłoszono go najdroższym piłkarzem w historii. To jeden (obok Leo Messiego) z najlepszych piłkarzy na świecie. Na tym zdjęciu Ronald zostało podany na talerzu: z sosem, krewetkami i pomidorem. Smacznego!

Cristiano Ronaldo
Źródło: www.zalajkowane.pl

2. Madonna

Na tym zdjęciu z kolei widzimy portret amerykańskiej piosenkarki Madonny. W latach 70. przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie planowała rozpocząć karierę tancerki. Ostatecznie ukierunkowała się na muzykę. Wystąpiła także w kilku filmach. 

Wpłynęła na rozwój muzyki pop i stała się ikoną popkultury. Słynie także z licznych skandali na tle religijnym oraz seksualnym. Poznalibyście, że na tym talerzu znajduje się portret tej sławnej artystki?

Madonna

Źródło: www.zalajkowane.pl

3. Bruce Lee

Był amerykańskim aktorem chińskiego pochodzenia i mistrzem sztuk walki. To ikona kina akcji i postać, która w kulturze najnowszej jest bardzo dobrze znana.

Zmarł młodo, bo zaledwie w wieku 33 lat - niektórzy uważają, że zabili go mnisi z klasztoru Shaolin za ujawnienie tajemnic kung-fu. Przed Wami wizerunek aktora, zrobiony z jedzenia.

Bruce Lee
Źródło: www.zalajkowane.pl

4. Charlie Chaplin

Ten brytyjski i aktor i reżyser okresu kina niemego urodził się w Londynie. Pierwszy raz wystąpił na scenie, kiedy miał 5 lat. Był to musical. Tak naprawdę występowała jego matka, a on czekał na nią za sceną.

Kiedy głos odmówił jej posłuszeństwa (była schorowana), reżyser wepchnął na scenę małego chłopca, który zaczął doskonale naśladować swoją mamę.

To właśnie ona nauczyła Charliego grać na scenie i śpiewać. Można powiedzieć, że właśnie wtedy zaczęła się jego kariera. Na zdjęciu Chaplin ma przy sobie kapelusz i laskę - znany był z tego, że zawsze miał je przy sobie.

Charlie Chaplin

Źródło: www.zalajkowane.pl

5. Elvis Presley

Nazywany jest "Królem Rock and Rolla". Amerykański piosenkarz i aktor, jedna z najważniejszych ikon popkultury XX wieku. Swoją karierę muzyczną rozpoczął  w 1954 roku, wtedy zaczął współpracować z właścicielem wytwórni płytowej Sun Records, Samem Philipsem.

Któż nie zna takich przebojów jak "Love me tender" lub "Blue Christmas"? Można śmiało powiedzieć, że legenda "Króla Rock and Rolla" przetrwała jego śmierć.

Miliony fanów nie mogły pogodzić się z jego śmiercią w 1977 roku. Na naszym zdjęciu Elvis wygląda jak "żywy". Ma mikrofon z pomidora i charakterystyczną, czarną grzywkę. Kto z Was zgadłby, że to Presley?

Elvis

Źródło: www.zalajkowane.pl

A jak Wam podobają się te portrety z jedzenia? Macie ochotę je schrupać? I najważniejsze: czy w każdym z nich potraficie rozpoznać te gwiazdy? Zapraszamy do podzielenia się swoimi opiniami!


Zobacz przepis na niesamowite spaghetti >>>