Rób co chcesz - tylko gotuj!

Książka dla ludzi gotujących z pasją, nieśpiesznie delektujących się jedzeniem.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Rób co chcesz - tylko gotuj!
Autorka, Ewa Dobek przeplata przepisy, wiersze, informacje na temat Pięciu Przemian i felietony. Każda z tych form jest istotnym składnikiem książki. Własne refleksje ujęte w formę felietonów poetyckich, równoważy szczyptą konkretnej wiedzy nt. Pięciu Przemian – informacjami o działaniu smaków, pracy narządów wewnętrznych i objawach ich dysharmonii. Ponadto w książce autorka charakteryzuje Ludzi wg. Pięciu Przemian – opisuje typy osobowości, ich genezę i sposób transformacji. 

Teoria Pięciu Przemian jest częścią chińskiej medycyny, której korzenie sięgają III wieku p.n.e. Chińskich lekarzy cechowała niezwykła zdolność szczegółowej obserwacji przyrody. Przyjęli, że jej funkcjonowanie to najprostsza wskazówka do osiągnięcia harmonii.

 

Pięć Przemian to również metoda gotowania. Według Pięciu Przemian można ugotować każdy posiłek z każdej kuchni, cała tajemnica polega na zachowaniu kolejności wrzucania składników do potrawy w czasie gotowania. Kiedy zaczynamy gotować i jeść wg Pięciu Przemian, życie zmienia się na lepsze.


Z przyjemnością informujemy, że gotujmy.pl objęło patronat nad książką "Rób co chcesz - tylko gotuj!"
Informacja prasowa