Rolada z łososia w cieście szpinakowym LightBox

Specjalny przepis z poradą dietetyka LightBox.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Rolada z łososia w cieście szpinakowym LightBox
Rolada Lightbox jest potrawą, do przygotowania której wykorzystywane są najbardziej wartościowe produkty spożywcze z różnych grup Piramidy Żywienia, a więc charakteryzującą się dużym urozmaiceniem, a jednocześnie prostą w wykonaniu i niskokaloryczną – 100g to ok.100 kcal. Skład rolady LightBox jest następujący:

Ciasto
jaja – 4 sztuki
szpinak po ugotowaniu i odciśnięciu – 350 g (może być mrożony)
Farsz
łosoś wędzony – 200 g
twarożek półtłusty - 150 g
przyprawy: sól, pieprz, chrzan, czosnek do smaku

Przyjrzyjmy się „bazowym” produktom rolady LightBox:

Łosoś to – podobnie jak wszystkie tłuste ryby – nieocenione źródło kwasów Ω 3, niezbędnych do prawidłowej pracy mózgu i serca, obniżających ciśnienie tętnicze, poziom trójglicerydów, a więc wpływających na stabilność płytki miażdżycowej, prawidłową krzepliwość krwi, działających przeciwzapalnie, zapobiegających przedwczesnym porodom i niskiej masie urodzeniowej noworodków.

Szpinak to źródło przede wszystkim żelaza i magnezu, ser biały – cennego białka i witaminy B₂ , a jaja to najlepiej zbilansowany pod względem zawartości składników odżywczych produkt, który jednak ze względu na wysoką zawartość cholesterolu nie jest wskazany dla osób z podwyższonymi poziomami lipidów we krwi.

A jak to wszystko połączyć? Właśnie tak:

Ciasto otrzymane poprzez zmiksowanie szpinaku z jajkami wylać na blachę wyłożoną pergaminem, piec w temperaturze 180 ⁰C przez parę minut, wyjąć z piekarnika i ostudzić.Na tak przygotowane ciasto wyłożyć masą serową z twarożku utartego z przyprawami oraz rozdrobnionego łososia, pokrojonego w kostkę lub w plastrach. Całość zrolować i podawać na zimno, np. z mieszanką sałat lub rucolą.

Życzymy smacznego!


Nasza firma zajmuje się produkcją i dostarczaniem do domu lub miejsca pracy naszych klientów całodziennych zestawów gotowych posiłków. Nasze nie powtarzające się w ciągu 28 dni zestawy mają nie tylko określoną wartość energetyczną, ale każdy zestaw bilansujemy, uwzględniając aż ok. 80 składników odżywczych, zgodnie z normami żywienia, zalecanymi przez Instytut Żywności i Żywienia – wykorzystujemy do tego najnowszy program komputerowy IŻŻ, czego nie robi żadna inna firma na rynku. Dzięki temu nasze zestawy mają zastosowanie nie tylko w odchudzaniu, ale również w profilaktyce chorób dietozależnych, a przede wszystkim chorób naczyniowo-sercowych, w tym miażdżycy i nadciśnienia, dyslipidemii, cukrzycy typu 2, osteoporozy i wielu innych. Są polecane przez ekspertów żywienia, dietetyków i lekarzy.

Przewag konkurencyjnych mamy znacznie więcej i nie waham się napisać, że jesteśmy pod wieloma względami wyjątkowi, dlatego mógłym dużo o tym napisać, ale żeby nie zanudzić, w tym miejscu się zatrzymam i zaproszę na naszą stronę internetową www.lightbox.pl .

LightBox
www.lightbox.pl
tel. 513 513 661
Dostępny w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Ciechanowie, Płońsku i Mławie