Sok z granatu i jego właściwości

Granat od zawsze był symbolem płodności, a jego sokiem leczono rany. Chińscy lekarze starożytni uznawali go za życiodajny nektar.

         
ocena: 5/5 głosów: 6
Sok z granatu i jego właściwości
fot. Fotolia

Największą zaletą granatu są łatwo przyswajalne polifenole należące do przeciwutleniaczy. Jest ich trzykrotnie więcej w soku z granatu, niż w herbacie zielonej i winie czerwonym.
Sok łagodzi problemy trawienne i działa odmładzająco na skórę oraz łagodzi objawy PMS i menopauzy.
Działa przeciw wolnym rodnikom, procesom zapalnym i chorobom serca.
Poprawia przepływ krwi u osób z chorą wieńcową oraz obniża ciśnienie krwi i pomaga w regulacji poziomu cholesterolu. Zapobiega procesom starzenia i spowalnia postęp demencji wywołanej Alzheimerem.

Może wspomagać leczenie raka piersi, wątroby, płuc, przełyku. Udowodniono zahamowanie namnażania komórek nowotworowych po picu soku z granatu. Zawiera kwas ellagowy, naturalny przeciwutleniacz.
Owoce granatu są bogatym źródłem witamin A, C, E i B oraz substancji mineralnych, takich jak wapń, krzem, żelazo, potas i jod. Zawiera również błonnik, kwasy organiczne oraz białko.
Łagodzi procesy trawienne, dzięki kwasowi cytrynowemu i taninie, które mają właściwości ściągające. Przeciwdziała problemom z erekcją, a w medycynie tybetańskiej był podstawowym składnikiem leku na potencję. Granat pobudza libido i chroni prostatę.

Działa także odmładzająco, bo regeneruje skórę, poprawia ukrwienie i koloryt. Pomaga w gojeniu się zmian trądzikowych, bo ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne.
Poprawia przepływ krwi u osób z chorobą wieńcową.
Sok z granatów ma zbawienny wpływ nie tylko na ciało, ale również na psychikę. Powinny sięgać po niego osoby zabiegane i zestresowane. Przyniesie ulgę pracoholikom.


Dowiedz się jak obrać granat. >>>