Startuje kolejna edycja "Dnia z Podravką"!

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskich Warsztatach i Konkursie Kulinarnym "Dzień z Podravką”.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Startuje kolejna edycja "Dnia z Podravką"!

Niedawno pisaliśmy o Wielkim Finale II Edycji Konkursu „ Dzień z Podravką”, a już dzisiaj zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły do udziału w III edycji projektu!

Warsztaty i konkurs skierowany są do uczniów szkół gastronomicznych, trzecia już edycja projektu dotyczy kuchni śródziemnomorskiej, w szczególności chorwackiej.

Kulinarne spotkania „Dzień z Podravką” będą się odbywały raz w miesiącu od kwietnia do grudnia 2013 roku, z przerwą wakacyjną. W każdej z siedmiu zakwalifikowanych szkół będą miały identyczny przebieg.

Składać będą się z dwóch etapów


W pierwszym etapie – pokazie uczestnicy oraz zaproszeni goście poznają produkty oraz techniki gotowania stasowane w kuchni śródziemnomorskiej. Podczas pokazu zostaną zaprezentowane spektakularne potrawy z terenu Morza Śródziemnego.

Drugi etap stanowił to konkurs. Trzyosobowe drużyn będą zmagać się o przejście do finału wielkiego. Będą przygotowywać przystawkę oraz danie główne na bazie nowo nabytej wiedzy i umiejętności.

Zwycięzcy konkursów międzyszkolnych pojadą do Warszawy na wielkie finał konkursu, który odbędzie się w styczniu 2014 roku w Centrum Techniki Kulinarnej Doram. W finale uczestnicy projektu rywalizować będą o tytuł najlepszej drużyny, najlepszego kucharza III edycji.

Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: aleksandra.ciszewska@gmail.com

W zgłoszeniu należy podać: nazwę i adres szkoły oraz krótki opis uzasadniający, dlaczego to w Waszej szkole mają odbyć się warsztaty i konkurs III Edycji Projektu. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia 2013 roku. Zapraszamy!