Stres - jak uodpornić się na stres ?

  • 2

Stres jest wszechobecnym elementem naszego życia. Niekontrolowany, niemotywujący do działania stres potrafi obrzydzić najradośniejsze chwile dnia.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Stres - jak uodpornić się na stres ?
Stres jest właściwie chorobą XXI wieku i biada wszystkim, którzy nie nauczą się dziś nad nim panować, bo wyeliminować go całkowicie się po prostu nie da. Stres wpływa na sposób odżywiania, nasz wygląd, psychikę i w efekcie zdrowie.

W ciągu ostatnich lat na rynku wydawniczym ukazało się mnóstwo pozycji poświęconych stresowi. Jednak książka Elizabeth Wilson Uodpornij się na stres, jest wyjątkowa. Oto kilka powodów. Struktura i rozdziały są tak skonstruowane, aby ułatwić czytelnikowi zrozumienie treści i wskazówek, a w efekcie - pracę nad sobą. Układ kart wraz z wytłuszczeniami, krótkimi notatkami, przypomina nawet podręczniki szkolne, ale w sensie pozytywnym!

Treść z kolei podzielona jest na 52 rozdziały i dotyczy człowieka postawionego w obliczu różnych sytuacji. Autorka najpierw koncentruje się na emocjach wewnętrznych – potrzebie zadawalania innych, konsekwencjach braku organizacji, perfekcjonizmie. Stara się wyjaśnić meandry trudnej sztuki wprowadzania porządku do życia, znalezienia potrzebnego balansu między pracą i czasem wolnym. Przeszkodą ku temu mogą się okazać problemy z karierą, domowe obowiązki, trudna rola rodzica.
Istotnym tematem poruszanym przez Elizabeth Wilson jest bezstresowe odżywianie. Stres może zniszczyć dobre nawyki żywieniowe i sprawić, że nawet niewiele jedząc przytyjemy lub w pośpiechu, nieodpowiednio łącząc pewne składniki, zniweczymy trud odchudzania. Wszyscy ci, którzy odczuwają ten problem na własnym ciele, w Uodpornij się na stres, znajdą kilka dobrych porad.

Kolejną zaletą książki jest to, że Elizabeth Wilson zdaje się być odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Jest pisarką i dziennikarką o wykształceniu medycznym. Przez jakiś czas pracowała jako redaktor specjalistycznego czasopisma „Psychiatry In Practice”. Pisze artykuły do wielu czasopism, dodatkowo przez 10 lat była redaktorem działu zdrowia i dobrego samopoczucia miesięcznika „She”.

Jeśli masz ochotę na lekturę podręcznika relaksu, w którym stres traktuje się wieloaspektowo, "Uodpornij się na stres" to strzał w dziesiątkę.

Uodpornij się na stres
Wydawnictwo REBIS