Światowy Dzień Walki z Otyłością

24 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z Otyłością.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Światowy Dzień Walki z Otyłością
Otyłość nazywana jest chorobą XXI wieku. Nic w tym dziwnego - z roku na rok boryka się z nią coraz więcej osób na całym świecie. Największy problem z nadwagą mają Amerykanie. To właśnie w Stanach Zjednoczonych spotkamy najwięcej osób, które nie przywiązują większej wagi do... własnej wagi, a raczej nadwagi.

Problem otyłości powszechnie bywa bagatelizowany i krytykowany jedynie na płaszczyźnie estetycznej. W rzeczywistości problem jest dużo głębszy, zwłaszcza, że nierzadko okazuje się, że to właśnie zaniedbanie wagi jest przyczyną groźnych dla zdrowia chorób. Często w przypadku zachorowania okazuje się, że leczenie nie przyniesie spodziewanych efektów dopóty dopóki pacjent nie zrzuci zbędnych kilogramów.

24 października to dzień, w którym powinniśmy podjąć dyskusję na temat odpowiedniej diety oraz korzyści, jakie niesie za soba uprawianie sportu. Idealnie będzie, jeśli nie poprzestaniemy na samej dyskusji, ale zmienimy coś w swoim trybie życia - na korzyść. Nasze stawy, samopoczucie i kondycja fizyczna będą nam wdzięczne!