Regionalne Święto Ziół

15 sierpnia warto wybrać się do Olszytnka. W tamtejszym skansenie świętować będziemy Regionalne Święto Ziół. Cała impreza upłynie pod znakiem intensywnych ziołowych aromatów!

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Regionalne Święto Ziół
fot. Fotolia

Wydarzenie - Regionalne Święto Ziół - po raz pierwszy pod tym hasłem odbyło się w 2010 roku. Jest ono kontynuacją Jarmarków Pszczelarskich. Święto swoje korzenie odnajduje w tradycjach ludowych, zgodnie z którymi 15 sierpnia święci się zioła, kwiaty i zboża.

Podczas imprezy w szczególny sposób promowane są naturalne produkty ziołowe oraz ich zastosowanie w świecie kulinariów, w kosmetologii i medycynie. Dzięki prelekcjom i wykładom można dokładnie zgłębić tajniki stosowania ziół.

Jedną z atrakcji Regionalnego Święta Ziół jest kiermasz produktów zielarskich oraz ceramicznych i glinianych. Dla zgłodniałych przewidziano poczęstunek w postaci zupy z pokrzyw, przyrządzanej przez Babkę Zielarkę.

Dodatkowo, każdy zainteresowany będzie mógł sprawdzić swój ziołowy horoskop, popijając przy tym napar lub herbatkę ziołową. Wieczorem odbędą się koncerty i występy gości oraz muzyków z regionu Warmii, Mazur i Powiśla. Serdecznie zapraszamy!

święto ziół
Zdjęcie: FOTOLIA

Więcej na stronie: www.muzeumolsztynek.com.pl