Europa na widelcu we Wrocławiu już 4 czerwca

W programie między innymi pokazy kulinarne Roberta Makłowicza i przegląd filmów kulinarnych

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Europa na widelcu we Wrocławiu już 4 czerwca
Już 4 czerwca 2011 na wrocławskim Rynku odbędzie sie impreza kulinarna, której patronują Robert Makłowicz i Piotr Bikont.
W programie między innymi degustacja potraw z 30 krajów Europy, pokazy kulinarne Roberta Makłowicza oraz szefów kuchni najlepszych restauracji oraz prezentacje turystyczne krajów Europy.

Będzie to już trzecia edycja Europy na widelcu, impreza jest pomysłem władz Wrocławia na uczczenie pierwszych wolnych wyborów w powojennej historii Polski.

Wrocławian do wspólnej zabawy zachęcać będą artyści uliczni: bębniarze, kuglarze, szczudlarze. Jako imprezy towarzyszące zostaną również zorganizowane: ogólnopolski otwarty turniej nalewek i destylatów oraz przegląd filmów kulinarnych  „Apetyt na kino”. W dniach od 30 maja do 5 czerwca będzie można także odwiedzić jarmark produktów spożywczych.

Potrawy z 30 krajów Europy będą serwowane za kwotę 5 zł za porcję, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą zasilić fundusz stypendialny dla najbardziej uzdolnionych uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu.