Sylwester w domu - jak go zorganizować?

  • 2

Coraz częściej organizujemy imprezy sylwestrowe w domu. Jak zorganizować taką imprezę, żeby się nie przepracować?

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Sylwester w domu - jak go zorganizować?
Przy urządzaniu takiej imprezy warto podzielić obowiązki na wszystkich gości. Ponieważ jest to wyjątkowa impreza, dodatkowo zakrapiana alkoholem, musem będzie treściwe jedzenie.

Podzielmy taką kolację na 3 etapy: przekąski na zimno, danie na ciepło oraz odrobina ciepłej zupy.

Jako gospodarze mamy pierwszeństwo i sami możemy zadecydować, którą z części przygotujemy. Pozostałe części należy zaproponować gościom.

Jako zimne przystawki polecam 2 rodzaje sałatek i deskę z pokrojonymi kawałkami serów, wędlin, oliwki itp. Dodatkowo powodzeniem cieszyć się będzie słoik samorobnego smalcu z razowym chlebem i ogórkiem.

Ciepłe danie nie powinno być skomplikowane i przyrządzone tak, aby wystarczyło je odgrzać w jednym naczyniu, np. bigos.

Ciepła zupa koniecznie na wywarze mięsno-warzywnym zazwyczaj podawana na koniec. Jeśli każdy z gości przygotuje jakąś część menu, ułatwi nam to znacznie pracę. Warto zaopatrzyć się w niezbędne atrybuty takie jak elementy przystrojenia domu dużo wcześniej.

Mieszkanie posprzątajmy dzień/dwa wcześniej. Zastanówmy się nad kreacją. W ten sposób dzień zabawy upłynie nam tylko na przyjemnych czynnościach takich, jak regenerująca kąpiel, strojenie się i w końcu pyszna zabawa!:)

Zaznaczam, że takie rozwiązanie adekwatne jest tylko dla dobrze znającej się grupy przyjaciół/znajomych. Sami powinniśmy wiedzieć, czy wypada prosić gości o pomoc.