Sylwestrowy zawrót głowy

Gdzie spędzić sylwestra - w domowym zaciszu, przed telewizorem z kieliszkiem szampana w dłoni? Może warto pomyśleć o ciekawszej perspektywie?

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Sylwestrowy zawrót głowy
Nie da się ukryć, że wieczór sylwestrowy jest jednym z najbardziej oczekiwanych wieczorów w roku. Ci, którym odchodzący „staruszek” nie przyniósł dużo szczęścia mają doskonałą okazję do świętowania jego odejścia. Natomiast dla tych, dla których odchodzący rok był udany, mają okazję radośnie mu podziękować i wznieść toast lampką szampana za to, by ten nowy, był jeszcze lepszy.

W kapciach i na prywatkach

Wśród Polaków nadal jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest spędzenie tej nocy w domu. Często jedynie z ukochaną osobą, przygotowując np. romantyczną kolację. Na pewno przemawia za takim rozwiązaniem kwestia finansowa, lub chęć spędzenia czasu tylko w najbliższym gronie. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka rzeczy w sklepiei impreza gotowa. Kreacja przecież nie musi być typowo wieczorowa.

Sondaż GFK Polonia przeprowadzony w zeszłym roku pokazał również, że Polacy lubią żegnać stary rok przed telewizorem, popijając pod humor procentowe trunki.

Nie mniej popularne są domowe prywatki. Impreza u znajomego na pewno dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Za takim pomysłem również przemawia argument finansowy. W koleżeńskiej paczce możemy wybrać się także do klubu czy dyskoteki, z których wiele specjalnie na tę okazję przygotowuje nie lada atrakcje. Zabawa przy gorącej muzyce z Dj-em wodzirejem na pewno wielu ucieszy.

Za granicą

Stosunkowo od niedawna można zauważyć wzmożony ruch przed 31 grudnia w biurach turystycznych. Część osób zamierza poszaleć w tę noc naprawdę z dala od domu, a mianowicie wyjechać za granicę, nie rzadko do egzotycznych krajów. Popularne w 2010 roku były wyjazdy do Egiptu czy Tunezji, ale także bliżej: do Włoch czy na Słowację. Tutaj zasobność portfela ma duże znaczenie, trzeba bowiem zapłacić za podróż i za pobyt w miejscu, w którym zamierzamy poszaleć.

Bale i eleganckie przyjęcia

Z mody nie wychodzą nigdy sylwestrowe bale, organizowane w restauracjach czy w prestiżowych lokalach. Tego wieczoru panie i panowie mogą poczuć się naprawdę wyjątkowo, a wyjątkowości z pewnością dodają eleganckie, wieczorowe stroje wybierane specjalnie na tę okazję. Lokale już prowadzą zapisy i warto powoli rozglądać się za wolnym stolikiem, ponieważ na kilka tygodni przed nocą sylwestrową w wielu miejscach o taki trudno. – Klienci coraz częściej pytają się o wolne miejsce na sylwestra. Nadal oczywiście przyjmujemy zapisy, choć w grudniu może być z tym problem. Myślę, że w innych lokalach jest podobnie – mówi Jerzy Sobieniak, szef kuchni restauracji i klubu Endorfina Foksal w Pałacu Konstantego Zamoyskiego w Warszawie. Wiele osób jest zainteresowanych także spędzeniem nocy sylwestrowej na eleganckim przyjęciu, przy dźwiękach nastrojowej muzyki, dobrej kolacji w blasku świec i lampce szampana wzniesionej na powitanie Nowego Roku. Restauracje przygotowują oferty również dla takich klientów: - Tegoroczny sylwester w Endorfinie będzie elegancki i jedyny w swoim rodzaju. Menu na ten wieczór już przygotowujemy – zachęca Jerzy Sobieniak.

Pod chmurką


Wiele miast jak co rok organizuje zabawy na wolnym powietrzu. Na scenach w największych miastach Polski występują gwiazdy muzyki rozrywkowej, a pokazy fajerwerków zapierają dech w piersiach. Stąd tłumy na takich imprezach, choć wydawało by się, że minusowa temperatura powinna wielu odstraszyć. To, czy sylwester „pod chmurką” będzie udany, zależy przede wszystkim od oprawy muzycznej przygotowanej przez organizatorów.

Opcji spędzenia wyjątkowej sylwestrowej nocy jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od naszych chęci i oczywiście zasobności portfela. Tak naprawdę nim się obejrzymy, przyjdzie nam żegnać stary i witać Nowy Rok. Warto nie przespać tej wyjątkowej nocy, która przecież zdarza się tylko raz w roku!