Trwa Tydzień Kuchni Orientalnej w Lidlu

  • 1

Klienci sklepów Lidl mają okazję wyruszyć w inspirującą podróż kulinarną po smakach kuchni Bliskiego Wschodu, za sprawą trwającego właśnie Tygodnia Kuchni Orientalnej. Aromatyczne przyprawy, pyszne pasty, hummusy oraz słodycze - wszystko to pozwoli choć przez chwilę poczuć się jak na dalekiej wyprawie po odległych krajach.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Trwa Tydzień Kuchni Orientalnej w Lidlu
fot. Fotolia
W ofercie produktów z Tygodnia Kuchni Bliskiego Wschodu 1001 Nocy znalazły się m.in. pyszne hummusy, pasty, oryginalne przyprawy i słodycze, sery oraz kasze a także produkty mrożone.

Cieciorka (4,99 zł/850 g/1 opak.), kasza bulgur (4,49 zł/500 g/1 opak.) czy czerwona soczewica (2,99 zł/400 g/1 opak.) to wysokobiałkowe podstawy wielu arabskich i tureckich dań. Dodając do tego na przykład suszone pomidory tunezyjskie (7,99 zł/250 g/1 opak.), odrobinę koziego sera (5,99 zł/100 g/1 opak.) o specyficznym i oryginalnym smaku oraz szczyptę orientalnych przypraw (3,99 zł/1 opak.) stworzysz szybkie w przygotowaniu i smaczne danie w sam raz na posiłek dla całej rodziny.


Suszone pomidory tunezyjskie Kasza bulgur


Tydzień Kuchni Bliskiego Wschodu w Lidlu jest świetną okazją, aby pysznego kebaba przyrządzić w domowy sposób. Do przygotowania dania potrzebne będą bułeczki pita (4,99 zł/400 g/1 opak.). Tradycyjną baraninę można zastąpić kurczakiem. Warto dodać również ulubione warzywa: pomidora, sałatę, ogórka oraz lekki sos na bazie jogurtu w stylu tureckim (1,49 zł/150 g/1 opak.), który dostępny jest w kilku smakach: miodu z orzechami, granatu i jabłka, figi lub jabłka tureckiego. To prosta i smaczna potrawa, która na pewno na dłużej zagości w Twoim domu.

Tydzień Kuchni Orientalnej w sklepach Lidl trwa od 4 lipca 2016 roku.