VII Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi

To już siedem lat odkąd po raz pierwszy w Ostrzeszowie zaczęto propagować polską, tradycyjną kuchnię. Z roku na rok gości na festiwalu coraz więcej!

         
ocena: 1/5 głosów: 1
VII Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi
Już za miesiąc będziemy mogli skosztować mnóstwa przepysznych pasztetów, dań z gęsi, a także tradycyjnych trunków serwowanych podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi.

Festiwal organizowany jest po raz siódmy w Ostrzeszowie i przyciąga wielu chętnych. Oprócz możliwości wypróbowania regionalnych smaków, organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w konkursach i Kiermaszu Produktów Tradycyjnych i Lokalnych.

Celem imprezy jest propagowanie i utrwalanie w pamięci młodemu pokoleniu tradycji przygotowywania pasztetów, dawnych przepisów i produktów danego regionu. Nie zapomniano także o promocji zdrowego żywienia zgodnego z kuchnią staropolską.
Festiwal to także okazja do zaprezentowania własnych produktów, a zainteresowanych nie brakuje. Swoimi wyrobami dzielą się zarówno doświadczone gospodynie wiejskie, jak i pasjonaci polskiej kuchni.

Zapraszamy zatem do Ostrzeszowa na festiwal w dniach 22-23 września, a także do uczestnictwa w konkursie w dwóch kategoriach:
-najlepszy pasztet i potrawa z gęsi,
- najlepsza nalewka, miodówka i podpiwka.

Ruszajcie do Ostrzeszowa! Nie może was tam zabraknąć!