Wielofunkcyjny piekarnik do zabudowy

Piekarnik BO 8750 AX - innowacyjny model marki Gorenje to wyjątkowy design, ale także niezwykła prostota obsługi.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Wielofunkcyjny piekarnik do zabudowy
Nowoczesna elegancja

Piekarnik BO 8750 AX z linii Premium dzięki eleganckiemu, nowoczesnemu wzornictwu stanowi ozdobę każdej kuchni. Front urządzenia to znakomite połączenie szklanych drzwiczek z ergonomicznie wyprofilowanymi uchwytami ze stali nierdzewnej, z której wykonana jest także jego obudowa. Charakterystyczny styl modelu BO 8750 AX podkreślają stalowe listwy umieszczone po obu bokach piekarnika.
Zastosowane w piekarniku rozwiązanie BigSpace oferują praktyczną, jedną z największych na rynku, powierzchnię roboczą, co ułatwia przyrządzanie potraw dla wielu gości. Urządzenie o pojemności 60 cm i szerokości 45 cm pozwala przygotować kilka dużych porcji posiłku na trzech poziomach równocześnie.

Funkcjonalność sterowana dotykiem

Dzięki innowacyjnym funkcjom piekarnik BO 8750 AX marki Gorenje w maksymalny sposób ułatwia nam pieczenie. Dotykowy panel sterujący wyposażony jest w duże, czytelne znaki. Za pomocą elektronicznego modułu DirecTOUCH z łatwością przygotujemy posiłki za pomocą trzech etapów. Po włączeniu piekarnika wystarczy wybrać symbol przyrządzanej potrawy i zaakceptować wybór przyciskiem „Start”. Specjalne programy automatycznie ustawią właściwą kombinację temperatury i czasu pieczenia.
Funkcja FastPreheat pozwala na szybkie rozgrzanie piekarnika – w niespełna sześć minut do 200 0C. Jeśli chcemy profesjonalne podać ciepłe posiłki niezastąpione okaże się rozwiązanie WarmPlate. Nastawienie temperatury pomiędzy 35 0C a 65 0C gwarantuje optymalne podgrzanie talerzy, na których będą serwowane dania. W oczekiwaniu na spóźnionych gości pomoże nam inna funkcja – StayWarm. Wystarczy, że ustawimy temperaturę piekarnika pomiędzy 65 0C a 90 0C., a potrawy pozostaną smaczne i ciepłe przez około dwie godziny.

Podczas gdy wnętrze piekarnika jest gorące w trakcie pieczenia, a także po jego zakończeniu zewnętrzna powierzchnia obudowy i drzwiczek pozostaje chłodna. Jest to możliwe dzięki zastosowanemu w urządzeniu systemowi dynamicznego chłodzenia (DynamiCooling System). Dodatkowo model BO 8750 AX posiada potrójnie szklane, pokryte termiczną warstwą odblaskową drzwiczki – Ultra CoolDoor. Specjalna powłoka zwiększa ich izolację, dzięki czemu zmniejsza się pobór energii elektrycznej. Pod względem efektywności energetycznej urządzenia spełnia wymagania klasy A, dlatego też jest tanie w eksploatacji oraz przyjazne dla środowiska naturalnego.
Wyróżnienie w kategorii „łatwość użytkowania”, wiąże się także z faktem, iż czyszczenie piekarnika jest niezwykle proste. Tworząca idealnie gładką powierzchnię wysokiej jakości emalia EcoClean, którą pokryte jest wnętrze urządzenia, zapobiega przywieraniu tłuszczów do jego ścianek. Natomiast z pomocą sytemu AquaClean bez większego trudu wyczyścimy piekarnik z uciążliwych osadów powstałych podczas przyrządzania potraw. Należy jedynie wlać do głębokiej blachy pół litra wody i podgrzewać przez 30 minut włączając program do czyszczenia. Gdy wytwarzająca się para zmiękczy zanieczyszczenia, wnętrze urządzenia wystarczy jedynie wytrzeć ściereczką.
Wszystkie zastosowane w piekarniku funkcje i nowatorskie rozwiązania firma Gorenje zastrzegła patentami.

Urządzenia na medal

Wyróżniając w 2009 roku model BO 8750 AX, jury Plus X Award doceniło nie tylko wyjątkowe wzornictwo piekarnika, ale także jego innowacyjną technologię. To już szósty produkt firmy Gorenje, który znalazł się w wyjątkowym gronie laureatów konkursu. W kategorii „łatwość użytkowania” ten prestiżowy tytuł jako pierwsza w 2004 roku zdobyła pralka Premium Touch, rok później przypadł on chłodziarko-zamrażarce Premium Touch, natomiast w 2007 roku – chłodziarko-zamrażarce NRK 67365 SB ozdobionej kryształkami Swarovskiego. Wyróżnienia Plus X w kategorii „wzornictwo” w 2006 roku przyznano chłodziarko-zamrażarce z linii Pininfarina, a w ubiegłym roku piekarnikowi do zabudowy B1 ORA-E.

Pretendentami do nagrody Plus X Award są produkty wielu marek z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, telekomunikacyjnej, fotograficznej, technologii informatycznych oraz małych i dużych urządzeń gospodarstwa domowego. Żeby otrzymać takie wyróżnienie produkt musi zostać uznany przez jury za najlepszy wśród analogicznych urządzeń w przynajmniej w jednej z czterech kategorii: innowacyjność, wzornictwo, łatwość użytkowania, ekologia. Nagrodzony „szczęśliwiec” oznaczony zostanie symbolem Plus X Award w postaci specjalnego znaku „+x”, który świadczy o wysokiej jakości produktu.

Na polskim rynku dostępna jest wzbogacona wersja piekarnika BO 8750 AX – model BO 8770 AX również z linii Premium, wyposażony dodatkowo w szklaną brytfannę. Naczynie posłuży nam do przygotowania smacznej zapiekanki, którą w elegancki sposób zaserwujemy naszym gościom.


BO 8770 AX - wielofunkcyjny piekarnik do zabudowy z linii Premium

Charakterystyka techniczna/Wymiary
Klasa energetyczna: A
Sterowanie: sensorowe
Pojemność: 60 l - BigSpace
Moc przyłączeniowa: prąd - 3,3 kWh
Zużycie energii:
* 0,79 kWh – wentylatorowe
* 0,87 kWh - konwencjonalne
Wymiary urządzenia (sz/w/g): 59,7/59,5/56,5 cm
Wymiary do zabudowy (sz/w/g): 56-56,8/59-60/55 cm
Design
* Wykonanie: szkło + stal nierdzewna; uchwyt – stal nierdzewna
* Wyjmowane szklane drzwi piekarnika
* Wnętrze piekarnika i blachy pokryte emalią EcoClean
* Super-size - duża powierzchnia pieczenia
* HomeMADE - unikalny kształt wnętrza
Sposoby ogrzewania piekarnika
* Oświetlenie piekarnika (podwójne)
* Górna i dolna grzałka
* Dolna grzałka (AquaClean)
* Termoobieg (grzałka kołowa + wentylator)
* Wentylator z górną i dolną grzałką
* Dolna grzałka i wentylator
* Dolna grzałka i termoobieg (grzałka kołowa + wentylator)
* Mała infra grzałka
* Duża infra grzałka
* Duża infra grzałka i wentylator
* Czyszczenie piekarnika: AquaClean, Wkładki EasyClean, Płyta katalityczna na tylnej ścianie
* FastPreheat – w 6 min. do 200 0C
* WarmPlate – podgrzewanie naczyń do profesjonalnego serwowania dań
* StayWarm – podtrzymywanie temperatury dań
Wyposażenie
* Prowadnice teleskopowe – 3 poziomy
* DirecTOUCH – sensorowy elektroniczny moduł sterujący
* Głęboka emaliowana blacha
* Płytka emaliowana blacha
* Szklana brytfanna
* Potrójnie szklone drzwi (Ultra Cool Door)
* Mechaniczna blokada drzwi
* Wentylator chłodzący (System DCS+)
* Wyłącznik wentylatora (przy otwarciu drzwi)
* Filtr przeciwtłuszczowy
* Ruszt
* Ruchoma górna infra grzałka
* Uchwyt do wyjmowania blach
* Blokada ustawień
Cena: 2 930 zł