Woda dla zdrowia

  • 9

Woda jest niezbędnym składnikiem naszego ciała. Dlatego jej właściwy poziom w organizmie to jeden z podstawowych warunków naszego prawidłowego funkcjonowania.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Woda dla zdrowia
Utrata wody jest naturalnym procesem, który zachodzi w naszym organizmie. Kiedy czujemy pragnienie sięgamy po różnego rodzaju napoje i nie przypuszczamy nawet, że ich nadmierne spożywanie może być przyczyną jeszcze szybszego tracenia wody. Stajemy więc przed dylematem – co pić, kiedy jesteśmy spragnieni, żeby nasz organizm dostał to, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Rozwiązanie jest proste – pijmy wodę, aby nie dopuścić do odwodnienia. Dobra woda to dobra jakość życia, zatem zadbajmy o jej jakość! Filtry do wody (np. filtry do wody Anna®) oczyszczają wodę i redukują szkodliwe czynniki zanieczyszczające. Dzięki nim woda jest smaczniejsza i lepsza dla naszego zdrowia.

Woda jest niezbędnym składnikiem naszego ciała. Dlatego jej właściwy poziom w organizmie to jeden z podstawowych warunków naszego prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zdrowej wodzie przyswajane i wchłaniane są składniki pokarmowe oraz witaminy. Woda oczyszcza wątrobę i nerki, wypłukuje zbędne, szkodliwe substancje z naszego ciała. Filtrowana ma uzdrawiający wpływ na ludzi, którzy mają problemy z nerkami- 8-10 szklanek wody dziennie redukuje ryzyko powstania kamieni.

Niestety nie każdy o tym wie, ale zarówno w trakcie jak i po wysiłku niewskazane jest picie napojów gazowanych. One łagodzą tylko objawy pragnienia, ale nie uzupełniają w pełni ubytku płynów w naszym organizmie.

Niedobór wody powoduje, że krew staje się gęsta, a przez to ciało pracuje ciężko z powodu nieprawidłowego krążenia. Rezultaty są liczne: mniejsza aktywność mózgu, trudność w skoncentrowaniu się, zmęczenie i ociężałość.

Filtrowana, zdrowa woda, bez szkodliwych zanieczyszczeń jest prawdziwie cudownym lekarstwem. Pozbawiona chemikaliów, konserwantów i wszystkiego co sztuczne wpływa na wzrost energii. Dzięki temu podwaja się sprawność umysłowa oraz fizyczna.
Z organizmu usunięte zostają toksyny oraz produkty przemiany. Stosowanie filtrowanej wody sprawia, że skóra jest zdrowsza, a z czasem nabiera lepszego koloru.

Naukowcy dowodzą, że wielokrotnie, w momencie kiedy odczuwamy głód nasz organizm tak naprawdę potrzebuje wody, nie jedzenia. Regularne dostarczanie wody wpływa na prawidłowe trawienie. Jej niedobór powoduje tzw. stan "zgumowienia" komórek tłuszczowych, przez co trudniej je spalić. Picie wody pomoże w utracie zbędnych kilogramów.