Wszystko co chcesz wiedzieć o zielonej kawie

  • 1

Zielona kawa podbija serca wielu Polaków, niegdyś nieznana i mało popularna teraz bije rekordy popularności i coraz więcej sklepów stara się o jej dostawę. Jak smakuje zielona kawa i jakie ma właściwości?

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Wszystko co chcesz wiedzieć o zielonej kawie
fot. Fotolia

Chętnie podejmujemy się przybliżenia naszym czytelnikom najważniejszych cech charakterystycznych kawy.

Ekstrakty z zielonej kawy

Tradycyjna, czarna kawa zwłaszcza ta palona, jest wrogiem wszystkich dietetyków. Mówi się dużo o tym jak bardzo odwadnia organizm i wypłukuje z niego wszystkie korzystne sole mineralne. Dodatkowo pobudza hormony stresu do wzmożonej pracy co ogólnie negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Właściwości zielonej kawy są jednak inne i potwierdzono jej właściwości odchudzające. W niektórych krajach np. w Stanach Zjednoczonych jest uważana za suplement diety.

Dzięki temu, że ziarna tego napoju nie zostały poddane obróbce termicznej zachowują ekstrakty mobilizujące układ trawienny do szybszego trawienia spożywanych posiłków oraz przede wszystkim do nie wchłaniania cukrów. Dodatkowo zielona kawa zawiera spore ilości kwasu chlorogenowego, który odpowiada za podniesienie odporności, a także działanie przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe oraz wręcz bakteriobójcze. Ekstrakty zielonej kawy wykorzystywane są również w różnego rodzaju preparatach wspomagających proces gubienia zbędnych kilogramów.

Moc zielonej kawy

Każdy kto spróbował zielonej kawy potwierdzi, że jest ona bardzo mocna w smaku, a jej aromat jest bardzo intensywny. Początkowo ciężko się na nią przerzucić, bo różnice w porównaniu z małą czarną są znaczące. Jedno jest pewne - już jedna filiżanka wystarczy by skutecznie pobudzić do działania, ponieważ zawiera bardzo duże ilości kofeiny.

Gdzie można kupić zieloną kawę?

Odnalezienie zielonej kawy na półkach sklepowych może przysporzyć nieco problemu, ale wytrwali kawosze z pewnością dopną swego. W delikatesach nie powinno być problemu z zakupem, natomiast w sklepach internetowych zajmujących się sprowadzaniem luksusowych herbat i produktów ekologicznych nie tylko bez kłopotu złożymy odpowiednie zamówienie, ale także będziemy mogli zaczerpnąć niezbędnej porady dotyczącej smaku, gramatury czy choćby nawet kraju pochodzenia danej kawy.

Jesteście ciekawi jak smakuje zielona kawa? A może już od dawna ją pijecie? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach pod wpisem. Zapraszamy!
 
 
 Zobacz czy schudniesz dzięki zielonej kawie >>>