Zapraszamy na Węgry w Warszawie

Węgierska kawalkada odbędzie się 1-2 października. Będzie można spróbować węgierskiego jadła, wina, posłuchać muzyki, kupić wyroby ludowego rękodzieła.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Zapraszamy na Węgry w Warszawie
1 i 2 października br. na Trakcie Królewskim w Warszawie zagości WĘGIERSKA KAWALKADA – pierwsza tego typu prezentacja kultury węgierskiej w stolicy. Okolice skweru Hoovera zamienią się w wielkie widowisko – będą tańce, śpiewy, jedna z najlepszych na świecie kuchni oraz wspaniałe wina. Wszystko po to, żeby pokazać Warszawiakom odrobinę kultury Europy Środkowej.

WĘGIERSKA KAWALKADA to weekendowa propozycja dla całej rodziny – mistrzowie sztuki i rzemiosła ludowego odkryją tajemnice swoich zawodów, pokażą jak powstają ich wyroby, z jakich wytwarzają je materiałów i jak ozdabiają.  Dzieci będą mogły bawić się lepiąc garnki oraz robiąc lalki z liści kukurydzy.

W WĘGIERSKIEJ KAWALKADZIE wezmą udział winiarze, artyści i rzemieślnicy z różnych regionów Węgier. Odwiedzający będą mieli okazję poznać węgierską kulturę i kuchnię. Wystawiane będą wyroby rękodzieła artystycznego, sztuki ludowej – garncarstwo, ceramika, rzeźba w drzewie, rymarstwo, malarstwo na jedwabiu, a także rodzime węgierskie produkty tzw. hungaricum. Nie zabraknie również okazji do skosztowania i kupienia tradycyjnych przysmaków węgierskich. Miłośnicy wina odkryją czym różnią się propozycje z poszczególnych regionów Węgier.

Na imprezie swoje namioty będą mieli przedstawiciele turystyki, wydawnictwo EMKA, które przygotowało specjalne atrakcje oraz firmy zajmujące się sprzedażą produktów węgierskich.

Nie zabraknie także muzyki. Na scenie przy skwerze Hoovera wystąpią najlepsze dzisiaj węgierskie formacje takie jak hip-hopowy Solid Galeri, jazzowo-folkowy zespół Tárkány Művek oraz zespół Jánosiego, który zaprezentuje tradycyjną węgierską muzykę ludową. Ponadto będzie można także zobaczyć zespół tańca węgierskiego z Poznania – Piroska. 

A czego nie będzie? Nie będzie tylko jednego – nudy.
Wszystkich serdecznie zapraszamy!
Uroczyste otwarcie sobota 1 października o godz. 11.00

Organizatorem imprezy jest Węgierski Instytut Kultury w Warszawie.
Miejsce: Warszawa, skwer Hoovera
Data: 1-2.10.2011 (sobota – niedziela)
Godziny: sobota 10:00 – 21:00, niedziela 10:00 – 18:00