Zdrowotne właściwości piwa

  • 1

Spożywane w odpowiednich ilościach może pomóc w utrzymaniu zdrowia w odpowiednim stanie. Jesteście zdziwieni? Dowiedzcie się więcej, jak piwo wpływa na organizm!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Zdrowotne właściwości piwa
fot. Fotolia

Piwo jest najczęściej spożywanym napojem alkoholowym i to już od bardzo dawna. Produkowane jest z ziaren zbóż poddanych odpowiednim procesom fermentacji. Słód z dodatkiem chmielu i drożdży prowadzi do powstania napoju.

Najczęściej określa się przez użycie danego słodu, zawartości alkoholu stężenia ekstraktu i użytego chmielu. Zawartość alkoholu w piwie jest podana w procentach. Można wyróżnić kilka podstawowych gatunków piwa np. jasne, ciemne, lager, ale, miodowe, pszeniczne, orkiszowe.

Piwo spożywane w małych ilościach na pewno nie jest szkodliwe, wręcz przeciwnie, ma duży wpływ na zdrowie. Oczywiście mowa o małych ilościach, a nie o litrach pochłanianych codziennie. Jak wiemy wszystko jest dla ludzi ale należy pamiętać o umiarze aby nie popaść w alkoholizm.

Piwo zdrowotnie wpływa na nasze serce (podobnie jak wino), zmniejsza zagrożenie wystąpienia zawału, wzmacnia układ kostny ponieważ zawiera krzemionkę i w połączeniu z wapniem pozwala na utwardzenie kości. Wypijając niedużą ilość piwa zadbamy również o obniżenie poziomu cukru i dzięki temu osoby, które spożywają piwo z umiarem mogą zapomnieć o cukrzycy.

Piwo dostarcza również witamin z grupy B, i wspomaga metabolizm i przemianę materii. Jak wiadomo od wieków picie piwa pomaga w utrzymaniu dobrej pracy nerek ponieważ jest moczopędne. Piwo poprawia funkcjonowanie nerek i zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych.

Dobrze wpływa również na pracę układu krążenia i zmniejsza ryzyko udaru. Może się wydawać, że piwo nie jest odpowiednim napojem po wysiłku fizycznym, ale jest wręcz przeciwnie - wspaniale nawadnia organizm.

Picie jednej butelki piwa dziennie poprawia wzrok, łagodzi stres i ogólne rozdrażnienie organizmu ale ważne jest to, że pijąc go więcej można otrzymać wręcz przeciwne działanie i oczopląs. Piwo również podnosi ogólną odporność organizmu .

Wiele osób pomyśli, że przecież niedobrze jest pić alkohol codziennie, ale jeżeli pijemy go z umiarem  to pomagamy swojemu organizmowi. Więc nie przesadzajcie z piwem, ponieważ spożywanie go w nadmiarze przyniesie wręcz odwrotne skutki niż te wyżej opisane.

Polecamy: Odchudzające piwo >>>