Domowe lekarstwa

Nasze mamy i babcie często korzystały z darów natury. Dziś przy każdej, nawet najmniejszej dolegliwości biegniemy do apteki w poszukiwaniu cudownego specyfiku, który szybko wyleczy problem. Zapominamy o tym, co oferuje nam natura.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Domowe lekarstwa
fot. Fotolia
CEBULA I CZOSNEK to dwa warzywa , które mają wielką moc. To takie naturalne antybiotyki. Pomogą zwalczyć przeziębienie. Oprócz tego mają działanie antybakteryjne i antywirusowe. Syrop z cebuli jest polecany przy przeziębieniach. Można go stosować do 10 dni.

CZARNY BEZ jest również polecany przy przeziębieniach. Dodatkowo ma działanie napotne i przeciwgorączkowe. Można dodawać syrop z bzu do herbaty. Łatwo przygotujemy taki syrop w domu, będzie tańszy i zdrowszy od tych aptecznych (bez żadnych dodatkowych substancji).

MIÓD jest kolejnym bezcennym darem natury. Pomaga na wiele schorzeń; w przeziębieniach, anemii, przy chorobach krążenia, ma działanie przeciwkaszlowe, przyśpiesza gojenie ran. Lista dobroczynnych właściwości jest bardzo długa. Warto dla zdrowia włączyć miód do codziennej diety. Należy jednak pamiętać, że w wysokiej temperaturze traci swoje cenne właściwości.

ARONIA to kolejny składnik, którego nie może zabraknąć na naszej liście. Zawiera bardzo dużo witamin i składników mineralnych. Wspomaga walkę z przeziębieniem i chorobami cywilizacyjnymi, np. nowotworami i miażdżycą.

DZIKA RÓŻA ma działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Zawiera dużo witamin. Wspomaga odporność organizmu. Wzmacnia serce i stawy, pomaga w chorobach żołądka.

IMBIR ma specyficzny zapach i lekko piekący posmak. Pomaga przy bólach gardła. Skuteczny w walce z przeziębieniami, wspomaga leczenie stawów, korzystnie wpływa na jamę ustną. Ma działanie moczopędne, działa też przeciwobrzękowo. Ułatwia trawienie i niweluje mdłości.

To zaledwie wybrane produkty o właściwościach leczniczych i wspomagających. Owoce i warzywa mają naprawdę wielką moc. Niewielkim kosztem można zrobić domowe soki i nalewki, które pomogą w rożnych dolegliwościach zdrowotnych. Jeśli więc mamy dostęp do tych produktów, zachęcam by latem i jesienią zrobić sobie zapas i mieć własną domową, naturalną apteczkę.