Znana polska herbata znika ze sklepów. Ma działać halucynogennie.

Popularna polska herbata wycofywana jest z czeskich sklepów. Powodem takiej decyzji jest podejrzenie, że zawiera substancje, które szkodliwie działają na ludzki organizm i mogą wywoływać halucynacje.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Znana polska herbata znika ze sklepów. Ma działać halucynogennie.
fot. Fotolia
Kto by się spodziewał, że zwykła owocowa herbata marki Loyd produkowana przez firmę Mokate S.A. zamiast rozgrzać wywoła otępienie i wprawi w depresyjny nastrój?

Do takiego wniosku doszła Czeska Inspekcja Rolniczo-Spożywcza, która poinformowała, że przeprowadzone badania laboratoryjne wykazały, iż herbata Loyd o smaku miętowo-żurawinowym zawiera 206 mikrogramów atropiny i 31,7 mikrogramów skopolaminy na kilogram.

Substancje te są szkodliwe dla organizmu, dlatego nie powinny znaleźć się w żywności. Atropina powoduje zwiększenie tętna i rozszerzenie źrenic. Natomiast skopolamina działa depresyjnie i wzmaga senność oraz otępienie.

Na dzień dzisiejszy herbata jest wycofywana ze sprzedaży w sieci sklepów Albert. Klienci, którzy posiadają paragony mogą dokonać reklamacji. Sprawa ta jak na razie dotyczy tylko rynku czeskiego. Polski producent gwarantuje, że konsumenci są całkowicie bezpieczni.