64 dni na zakupach w supermarkecie!

Statystyczny Brytyjczyk spędza w supermarketach 64 dni swojego życia, przechodząc w tym czasie kulę ziemską dookoła!

         
ocena: 5/5 głosów: 1
64 dni na zakupach w supermarkecie!
Z zakupowym wózkiem dookoła świata


Przebijanie się między półkami w supermarkecie przypomina czasem szukanie drogi wyjścia z labiryntu, nic dziwnego, że niektórym zdarza się tam zabłądzić.

Trudno uwierzyć jednak, że statystyczny klient supermarketu z Wielkiej Brytanii przemierza podczas wędrówki przez sklepy w ciągu całego życia aż 35 tysięcy kilometrów. To prawie tyle samo co piesza wycieczka dookoła świata!

Najnowsze badania przeprowadzone dla sieci supermarketów Sainsbury’s pokazuje, że statystyczny Brytyjczyk spędza w supermarkecie aż 64 dni swojego życia!

Połowa Brytyjczyków odwiedza supermarkety dwa razy w tygodniu, mimo że większość z nich nie jest zadowolona po wyjściu ze sklepu. Aż 55 procent badanych jest zazwyczaj rozczarowanych. Czym? Wydaną ilością gotówki, jakością obsługi i stratą czasu.


Oszczędność przede wszystkim


Przez te ponad dwa miesiące przez większość czasu szuka drogi między półkami, sprawdza ceny, porównuje oferty. Także te między różnymi sklepami.

Czego najczęściej szukają ludzie w supermarkecie? Przede wszystkim chcą zaoszczędzić na artykułach gospodarstwa domowego, w następnej kolejności interesuje ich mięso i drób, owoce i warzywa oraz środki czystości.