Akcesoria na śniadanie dla niejadka

Dziecko znowu nie chce ruszyć swojego obiadu? A może podnosi wielki krzyk, gdy przychodzi czas na śniadanie? Każdy rodzic prędzej czy później zetknie się z problemem Tadka-Niejadka. Można spróbować temu zaradzić przy pomocy atrakcyjnych gadżetów, które zmienią Wasze posiłki w czystą przyjemność!

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Akcesoria na śniadanie dla niejadka
fot. Fotolia
Małe dzieci nie zawsze chętnie jedzą przygotowane dla nich posiłki. Przyczyn tej sytuacji może być kilka, w tym nieatrakcyjne wizualnie potrawy, nudne białe talerze lub brak wyznaczonego miejsca dla malucha. Każdy z tych problemów można rozwiązać w szybki sposób przy pomocy kilku gadżetów. Ich wygląd z pewnością przypadnie dzieciom do gustu!

Atrakcyjne miejsce

   Summer Infant, Superseat, Forest Friend Girl, siedzisko


Na początek warto zadbać o to, w jakich warunkach będzie dziecko jadło. Dla najmłodszych warto nabyć specjalne siedzisko do karmienia (np. Summer Infant Superseat Forest Friend Girl, cena: 206,00 zł). Pozwoli ono na utrzymanie odpowiedniej postawy dziecka podczas siedzenia oraz uatrakcyjni posiłek przy pomocy zabawek. Warto przy jego zakupie zwrócić uwagę na to, by siedzisko „rosło” razem z dzieckiem. Pozwoli to na dostosowanie go do dziecka a tym samym - zaoszczędzenie pieniędzy!

Przygotowania do posiłku powinno uwieńczyć założenie śliniaka (np. Sassy, Żyrafa, cena: 27,99 zł). Atrakcyjny wizualnie pozwoli nie tylko na zapobieżenie powstawaniu plam na ubrankach, lecz również sprawi frajdę dziecku. Na rynku są dostępne śliniaczki w różnych kolorach i wzorach. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, by były z wytrzymałego materiału, który nie spiera się zbyt łatwo. Przyjemny wzór i wystające pluszowe elementy to aspekty dodatkowe, które dodatkowo umilą czas posiłku!

 Sassy, Żyrafa, śliniak

Atrakcyjne jedzenie

Nie tylko otoczenie, w którym się je, powinno być przyjemne dla oczu. Również sam posiłek powinien prezentować się tak, aby na sam jego widok ciekła ślinka. Ta zasada dotyczy również małych smakoszy, którzy z przyjemnością odkrywają nowe kolory, kształty i wzory.

Jeśli chcesz podać dziecku grzanki, które zje z przyjemnością, sięgnij po toster wypalający wzory na tostach (np. toster Esperanza Smiley EKT003, 750 W, cena: 43,99 zł). Są one dostępne w podobnych cenach co zwykłe tostery a zabawa z nimi jest nieziemska. Dzięki nim można dziecku zaserwować grzankę z wypaloną buzią, słoneczkiem czy kwiatkiem, co z pewnością umili mu posiłek.

Karmienie niemowlęcia łyżeczką
Fotolia

Jajka sadzone również nie muszą być nudne – wystarczy sięgnąć po specjalne foremki (np. Fred Funny Side Up Cat, cena: 44,90 zł), aby uzyskać wyjątkowy efekt. Można je zrobić samodzielnie – np. z kawałka papryki lub tekturki – lub kupić gotowe w bardziej fantazyjnych kształtach. Smażenie w nich jajek nie trwa wcale dłużej, a widok kota lub misia na talerzu na pewno przekona dziecko do jedzenia!

Desery rzadko stanowią problem dla maluchów. Jeśli jednak chcemy uatrakcyjnić również i ten posiłek, wystarczy wykorzystać foremki i wykrawaczki do ciastek (np. foremka do lodów, ciasta i wykrawaczka Pavoni, miś cena: 79 zł). Warto zaangażować dziecko do robienia słodkości. Wspólne tworzenie ciastek sprawi Wam wiele radości!

Atrakcyjne podanie

Posiłek gotowy? Dziecko usadzone? W takim razie pozostaje już tylko zaserwowanie całości tak, by maluch był zachwycony mini spektaklem pod tytułem: „Jem bez płaczu”. Wystarczy do tego celu wykorzystać naczynia, które są dedykowane dla najmłodszych.

Skip Hop, Zoo Miś Polarny, zestaw jedzeniowy

Podstawą jest oczywiście zastawa, w tym talerze – można je kupić pojedynczo (np. talerz dla niejadków Fred, Miss Food Face, cena: 64,90 zł) lub w zestawie z miseczkami i kubkiem (np. Skip Hop, Zoo Miś Polarny, cena: 97,99 zł). Warto oprócz podstawowych elementów zadbać także o te dodatkowe, w tym kieliszki do jajek (np. zestaw kieliszków do jajek, MSC, krówka, cena: 57,90 zł). W ten sposób nawet zwykłe jajko na miękko będzie atrakcyjne!

Oprócz zastawy, ważne są także sztućce i odpowiedni kubek. Sztućce (np. Nuby, Potwór, widelec i łyżka, cena: 18,49 zł) powinny być ładne oraz dostosowane do małych rączek. Jeśli chodzi o kubek – dla najmłodszych dedykowane są kubki niekapki i niewysypki (np. Skip Hop, Zoo, Kubek niewysypek, Pszczoła, cena: 32,90 zł). W ten sposób nic się nie rozleje, a dziecko stopniowo odzwyczai się od picia z butelki!