Ananas – na co dzień

  • 1

Czy wiesz, że: z liści ananasa jadalnego produkuje się włókna pina, które są równie delikatne, co najszlachetniejszy jedwab?

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Ananas – na co dzień
Że nazwa „ananas” pochodzi od indyjskiego słowa „nana”, czyli zapach? Że w XVIII wieku uprawę ananasów w Polsce zapoczątkował Stanisław Poniatowski przez założenie w Warszawie ogrodów Frascati? Że Ogrodom Natury udało się zmieścić aż połowę dorodnego owocu w niewielkiej buteleczce?

Ananas jadalny pochodzi z Brazylii, skąd jego uprawa rozprzestrzeniła się na cały świat. Największe plantacje tych owoców znajdują się w krajach o egzotycznym klimacie: na Hawajach, Filipinach, Bahamach, Antylach, Florydzie, w Malezji i Chinach.
Eksperyment przeprowadzony w Ogrodach Natury zasługuje na miano odkrycia. Aż połowę dojrzałego owocu ananasa udało się zmieścić w niedużej, estetycznej buteleczce. Najniezwyklejsze jest to, że napój-owoc ESSENTIAL ANANAS zawiera dokładnie 1/3 dawki dziennego spożycia owoców zalecanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Dlatego też eksperci Ogrodów Natury wpadli na pomysł połączenia trzech napojów ESSENTIAL ANANAS w jednej kiści tak, by po zakupie takiego trójpaka każdy miał zapewnioną optymalną dzienną dawkę witamin.

ESSENTIAL ANANAS posiada w sobie wszystkie pozytywne właściwości klejnotu tropików. Zawiera witaminę A, B, PP, wapń, żelazo oraz bromelię, enzym rozkładający białko, posiadający działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Wyciągów z ananasa używa się w produkcji preparatów odchudzających (ułatwia trawienie pokarmu) i antycelulitowych. ESSENTIAL ANANAS jest przez to doskonałym suplementem diet ujędrniająco-wyszczuplających. Dodatkowo posiada działanie lecznicze przy niestrawnościach i słabym wydzielaniu soków trawiennych. Korzystnie również działa na nerki, naczynia wieńcowe, pracę serca i wątrobę.

Oprócz walorów smakowych i odżywczych ESSENTIAL ANANAS zawiera mangan. Pierwiastek ten odgrywa ważną rolę w procesach prawidłowego rozwoju komórek naszego ciała i właściwego działania witaminy B1, która bez niego może mieć działanie toksyczne. Mangan razem z żelazem i miedzią jest niezbędny dla prawidłowego procesu wytwarzania krwi oraz zapobiega rozwojowi osteoporozy.
Eksperci Ogrodów Natury, przy wytwarzaniu serii napojów-owoców ESSENTIAL, postawili na absolutną naturalność produktów. Nie zawierają one więc żadnych konserwantów, cukru i innych sztucznych dodatków. ESSENTIAL ANANAS to czysty owoc ananasa opakowany w wyjątkową butelkę, gwarantującą absolutną świeżość zawartości.

W naturze jest tak, że wszystko, co ma dużą wartość, jest trudnodostępne. Tak jest i z owocem ananasa, którego uprawę ograniczają kolczaste i twarde liście skupione w rozetkę. Ogrody Natury postanowiły jednak ułatwić zadanie smakoszom – dostępny na terenie całej Polski ESSENTIAL ANANAS oddaje ten cenny skarb natury w ręce nas wszystkich.
Essential Ananas: producent – Ogrody Natury, cena: ok. 8,70 zł / 3 szt.