Andrzejki - Andrzejkowe wróżby

  • 2

Andrzejkowy wieczór najlepiej spędzić w towarzystwie Andrzeja, bawiąc się w andrzejkowe wróżby

         
ocena: 3/5 głosów: 3
Andrzejki - Andrzejkowe wróżby
Wróżby to stara jak świat metoda na poznanie przyszłości. Któż z nas nie jest ciekawy, co go czeka jutro, pojutrze czy za kilka lat? Mimo, że to głównie panie otwarte są na tajemnicze praktyki mające na celu uchylenie chociaż rąbka tajemnicy przyszłości, zdarza się, że także panowie chętnie poddają się magii wróżb. Szczególnie w takie wieczory jak wigilia św. Andrzeja, czyli inaczej mówiąc w Andrzejki wszyscy bez względu na płeć chętnie włączamy się do wróżebnej zabawy w poznawanie przyszłości.

Andrzejkowy wieczór to świetna okazja do towarzyskich spotkań i dobrej zabawy. Jeżeli masz ochotę na magiczny wieczór zaproś do siebie przyjaciół i razem zabawcie się w andrzejkowe wróżby. Zapraszając andrzejkowych gości zadbaj o andrzejkowy klimat spotkania i przygotuj listę wróżb, które chcesz odprawić. Zorganizuj potrzebne do wróżenia przedmioty. Przydadzą się także podkreślające wróżebny charakter spotkania gadżety takie jak kadzidełka, które roztoczą w pomieszczeniu odpowiednie tajemnicze zapachy. Menu andrzejkowe nie musi być skomplikowane, przecież spotykacie się po to, aby sobie powróżyć i to właśnie powinna być główna atrakcja wieczoru. Słone i słodkie przekąski będą jak najbardziej na miejscu a do tego ciepłe i zimne napoje. W andrzejkowym menu nie może zabraknąć herbaty.

Spośród wielu wróżb andrzejkowych warto wybrać najciekawsze, ale także nieskomplikowane wróżby, które nie sprawią trudności w rozszyfrowaniu i nie wymagają wielkich przygotowań. Chodzi przecież o to, aby wykonać jak najwięcej zabaw wróżebnych, zamiast koncentrować się na jednej skomplikowanej wróżbie. Oto kilka przykładów na andrzejkowe odkrywanie przyszłości:

Lanie Wosku - Jest najpopularniejszą i najbardziej lubianą wróżbą andrzejkową. Wosk roztopiony w małym naczyniu należy lać na wodę przez ucho od klucza. Według dawnych wierzeń klucz ułatwia nawiązywanie kontaktu z zaświatami, a tylko dobre duchy przodków mogą odsłonić przyszłość. Kształt woskowej figurki może wydawać się nieczytelny, ale jej cień na ścianie, ułatwi odczytanie zarysu. Wystarczy odrobina fantazji, aby dowiedzieć się, co przyniesie ze sobą nadchodzący rok.

Obierka - Za pomocą tej wróżby można dowiedzieć się, na jaka literę zaczyna się imię ukochanego wyznaczonego przez los. Do tej wróżby należy użyć jabłka a dokładniej jego skórki. Jabłko trzeba obrać tak, aby powstała jedna długa obierka a następnie rzucić nią za siebie przez lewe ramię i odczytać literę utworzoną przez leżąca na podłodze obraną z jabłka skórkę.

Buty - Aby dowiedzieć się, którą z panien, wdów i rozwódek z grona wróżących sobie osób wyjdzie pierwsza za mąż można posłużyć się butami ustawiając buty z lewej nogi rzędem w kącie pokoju. But, który ostatni znajdzie się w kolejce przestawia się na początek. Wężyk lewych butów musi przewędrować przez pokój a właścicielka buta, który pierwszy dotknie czubkiem progu, może liczyć na szybkie zamążpójście.

Filiżanki - Pod trzema filiżankami należy ukryć: obrączkę, monetę, listek a czwartą filiżankę pozostawiamy pustą i ustawiamy je w rzędzie, po czym zamieniamy filiżanki miejscami i wskazujemy na jedną z nich. Filiżanka z obrączką oznacza miłość, listek-ślub, moneta-bogactwo a pusta filiżanka brak zmian w nowym roku.