Aromatyczna kawa działa na zmysły

Kawa ma wiele właściwości prozdrowotnych. Pijemy ją głównie jako napar, ze względu na jej walory - nie tylko smakowe. Wiemy też, że wykorzystywana jest również w kosmetyce. Czy wiedzieliście jednak, że jej woń może mieć wpływ na ... zakupy, które robicie?

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Aromatyczna kawa działa na zmysły
fot. Fotolia

Kawa znana jest od wieków. Głównie delektujemy się naparem, pijemy ją  z różnymi dodatkami. Jej właściwości działają nie tylko od wewnątrz, lecz także od zewnątrz. W kosmetyce, ekstrakty z kawy używane są przede wszystkim ze względu na swój silny aromat.

Obecnie specjaliści od marketingu szukają coraz to nowych sposobów, by zachęcić konsumentów do zakupu konkretnych produktów, czy do polubienia konkretnych sklepów. Tak właśnie zrodził się nowy trend i wykorzystywanie zapachu, jako sposobu pobudzającego ośrodek przyjemności podczas robienia zakupów.

W aromaterapii kawa i jej aromat to bardzo popularna substancja działająca zarazem pobudzająco, jak i relaksująco. Silny zapach koi skołatane nerwy, wycisza i pomaga się zregenerować. Ciekawostką jest, że zapach kawy stosowany jest w tzw. aroma marketingu. Jest to dziedzina marketingu, która działa na zmysł zapachu, przez co czujemy się dobrze w danym miejscu. Aromatyzowanie pomieszczeń sprawia, że klienci spędzają w takim miejscu nawet 40% więcej czasu niż w sklepie, w którym nie unosi się żadna woń.

Najczęściej taką metodę stosują duże sieci handlowe, gdyż profesjonalne aromatyzowane pomieszczeń jest dość drogie, niemniej jednak nawet małe sklepiki mogą wykorzystać naturalne sposoby, by sprawić, żeby klienci dobrze czuli się w danym sklepie. Wystarczy, że w małym sklepie zaparzymy filiżankę prawdziwej, czarnej i aromatycznej kawy, a jej woń sprawi się lepiej niż niejeden elektryczny zapach.

Naturalny aromat kawy jest bowiem neutralny i nie powoduje nieprzyjemnych dolegliwości jak w przypadku sztucznych zapachów. Bardzo wielu ludzi cierpi z powodu nadwrażliwości na zapachy, szczególnie te syntetyczne. Elektryczne zapachy może są bardziej intensywne i pięknie pachną, jednak to są silne związki chemiczne, po których bardzo często czujemy się źle.


Dowiedz się, czy kawa naprawdę pobudza?