Pokemony atakują!

Wokół pokemonowych postaci powstało wiele filmów, zabawek, książek, eventów i najróżniejszych gadżetów. Pokemony zawitały nawet do kuchni… Zobaczcie najciekawsze potrawy wzorowane na postaciach z gry i anime.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Pokemony atakują!
fot. fot. Instagram/_occhiello_
Pokemony niezwykłą popularność zdobyły w latach 90. Powstały jako jedna z najsłynniejszych gier konsolowych japońskiej firmy Nintendo. Od 1997 na podstawie gry tworzony jest serial anime, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zdobywając tak spektakularną sławę na całym świecie, nie ma co się dziwić, że świat Pokemonów rozrósł się do niebotycznych rozmiarów.

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Go Go Go Gamers (@gogogogamers)


Nazwa „pokemon” pochodzi z języka japońskiego i oznacza „kieszonkowe potwory”. Jeśli kieszonkowe – to znaczy, że małe, podręczne, takie, które można zawsze mieć przy sobie. Słodką przekąskę w postaci pysznego pączka skąpanego w kolorowym lukrze też warto mieć przy sobie. Łatwo zmieści się do torebki czy plecaka, a osłodzi niejedną przerwę w szkole albo w pracy.


Mocno czekoladowy tort ozdobiony postaciami Pikachu, Asha i Charmandera to doskonały prezent urodzinowy dla każdego fana Pokemonów.


Śniadanie dla małych niejadków. Który marudzący z rana dzieciak oprze się spałaszowaniu pulchnych naleśników w kształcie Pikachu i Poke Ball - kuli, dzięki której można złapać Pokemona?


W pokemonowym szaleństwie najczęściej odwzorowaną postacią jest słodki, żółty stworek Pikachu. Dla kucharzy może stać się inspiracją do stworzenia pełnowartościowego i zdrowego posiłku na bazie ryżu i świeżych warzyw.


A tu mniej zdrowa wersja Pikachu – soczysty burger pełen najróżniejszych dodatków. Z pewnością jest to wersja Pokemona bardziej kaloryczna, ale super pomysłowa i wyglądająca niezwykle smakowicie.