Browar w Tychach i Poznaniu nocą

  • 3

O jedną wejściówkę na nocne zwiedzanie browaru w Tychach ubiegało się w tym roku średnio 6 osób.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Browar w Tychach i Poznaniu nocą
Poznańskie Centrum Wycieczkowe Lecha zorganizowało ponad 50 nocnych spektakli dla odwiedzających. Cykl nocnych wycieczek po browarach w Tychach i Poznaniu zakończono w sierpniu.

W Tyskich Browarach Książęcych gości wśród zabytkowych budynków browaru oprowadzał tajemniczy Klucznik. Podczas wędrówki spotykali się oni z innymi postaciami ściśle związanymi z dziejami zakładu - Janem Henrykiem XI Hochbergiem, uroczą Daisy, Klotyldą, duchem słodownika, piwowarem i jego żoną Mariką, która ze śląskim zaśpiewem opowiadała o tym co w XXI wieku spotka markę Tyskie. We wszystkie postaci wcielili się pracownicy browaru.

Dorota Janas, koordynator Tyskiego Muzeum Piwowarstwa: W spektaklach, które w browarze w Tychach odbywały się w letnie piątkowe i sobotnie wieczory, wzięło udział ponad 1300 osób. Ciepłe recenzje gości i mediów pozwalają mieć nadzieje na to, że nocne zwiedzanie browaru w Tychach ma duże szanse na zdobycie nagrody Polskiej Organizacji Turystycznej, o którą się ubiega.

Z kolei formuła nocnych wycieczek w Poznaniu była bardziej nowoczesna i opierała się na oryginalnym scenariuszu i grze aktorskiej artystów – mimów, a także budującej nastrój gry świateł i dźwięków. Nowoczesna architektura browaru doskonale wpasowała się w klimat tych wyjątkowych nocnych spektakli. Każdy z gości otrzymał specjalny, nocny ekwipunek, dzięki któremu nie zgubił się w labiryncie korytarzy browaru. Podążając za przewodnikiem mógł się przekonać, że nocą browar żyje innym, tajemniczym życiem a jego zakamarki pełne są niespodzianek.

Alicja Domagała, koordynator Centrum Wycieczkowego Lech: W ciągu wakacji odwiedziło nasz browar ponad 1200 gości, dla których zorganizowaliśmy aż 54 spektakle. „Nocne Zwiedzanie Browaru” cieszy się popularnością zarówno wśród mieszkańców Poznania jak i turystów.

Wszyscy, którym w tym roku nie udało się poznać nocnych tajemnic browarów w Tychach i Poznaniu, będą mieli na to szansę w kolejne letnie wakacje.