Szaleństwo zakupów przez internet w Polsce.

Podobno zakupy to domena , a nawet pasja kobiet. Jednak jak wynika z najnowszych badań mężczyźni są przodownikami zakupów przez internet.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Szaleństwo zakupów przez internet w Polsce.

Z badań PAYBACK Consumer Monitor przeprowadzonych przez GfK Polonia na zlecenie Loyalty Partner Polska wynika, że już co czwarta osoba korzysta z opcji zakupów przez internet. Portale aukcyjne i sklepy online najczęściej odwiedzają osoby w wieku od 18 do 45 lat, do najbardziej aktywnych zaliczani są internauci między 26 a 35 rokiem życia (55%). Obecnie zakupy przez internet robi 29% mężczyzn i 22% kobiet.

Choć produkty dostępne na stronach aukcyjnych i w sklepach internetowych są znacznie tańsze, to z tej opcji kupowania korzystają głownie ludzie z zamożnych rodzin (60%), w których dochód przekracza 4000 złotych na miesiąc. Badania przeprowadzone przez Grupę Allegro wskazują, że oszczędności w niektórych branżach mogą sięgać aż 30% w porównaniu do regularnych cen rynkowych.

Zaskakującym jest fakt, że z zakupów przez internet znacznie częściej korzystają osoby zamieszkujące duże miasta i aglomeracje, w których przecież łatwiejszy jest dostęp do galerii handlowych, outletów i targowisk.

Najczęstszymi produktami wybieranymi przez Polaków są sprzęt RTV/AGD - 44% oraz odzież i obuwie - 41%. Kobiety w sieci chętniej kupują ubrania i buty 59%, a mężczyźni raczej sprzęt RTV 52%. Równie dobrze sprzedają się też artykuły codziennego użytku - co piąta osoba wkłada do internetowego koszyka artykuły spożywcze, chemiczne lub kosmetyki. Leki to produkty, których Polacy w ogóle nie chcę kupować w internecie.