Cholinki na gardło

  • 1

W aptekach i wybranych punktach sprzedaży detalicznej pojawiły się właśnie nowe pastylki do ssania - Cholinki ziołowe z witaminą C.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Cholinki na gardło
Nowa przypadłość cywilizacyjna?
Coraz częściej skarżymy się na problemy z gardłem: suchość, drapanie, nadwyrężone struny głosowe, męczącą potrzebę ciągłego chrząkania. Nie jest to ból gardła - świadectwo infekcji wirusowej czy bakteryjnej - ale przykry dyskomfort, który, szczególnie u niektórych z nas, pojawia się coraz częściej i praktycznie przez cały rok.

Gardło suche i podrażnione. Dlaczego?
Te nowe i coraz częstsze problemy z gardłem nie wzięły się znikąd. Klimatyzacja, palenie papierosów, zanieczyszczenie środowiska powodują, że powietrze, którym oddychamy, dalekie jest od ideału. Gardło nie zdołało przygotować się do tak szybkich zmian w otoczeniu. Wrodzony system wewnętrznych mechanizmów dostosowawczych ewoluuje bowiem znacznie wolniej, niż zmiany zachodzące w środowisku człowieka i jego stylu życia. Stąd właśnie - męcząca nas coraz częściej suchość i drapanie w gardle. Na takie problemy szczególnie narażeni są nie tylko mieszkańcy dużych aglomeracji, ale również ci, którzy częściej niż inni posługują się głosem, nadwyrężając tym samym struny głosowe przy np. prowadzeniu zajęć szkolnych lub mówieniu prezentacji.

Jak radzić sobie z suchym, podrażnionym gardłem?
Problemów z gardłem - o ile nie towarzyszy im ogólne osłabienie organizmu, świadczące o czającej się infekcji - nie traktujemy na ogół jako choroby i sami szukamy sposobów na
pozbycie się suchości i nieprzyjemnego drapania. Domowe metody, z których korzystamy najczęściej, to po prostu picie większej ilości płynów, zwilżanie gardła, dające ulgę choć na chwilę. Czasem pomaga zwykły twardy cukierek lub słodki napój, po których czujemy, jakby gardło powlokło się łagodzącą ”błonką”. Wreszcie zaś - gdy i to nie pomaga - udajemy się do najbliższej apteki w poszukiwaniu tabletek do ssania, które przyniosą dłuższą ulgę.

NOWOŚĆ na rynku!
Dla wszystkich, mających problem z suchym i podrażnionym gardłem - mamy dobrą wiadomość! W ostatnich tygodniach na rynku pojawiły się Cholinki™ ziołowe - nowe pastylki do ssania, przeznaczone na takie właśnie gardłowe problemy. Producentem Cholinek™ jest koncern GlaxoSmithKline.
Produkt jest dostępny zarówno w sklepach jak i w aptekach!

Cholinki™, kojąca moc ziół.
Cholinki™ ziołowe z witaminą C wspomagają prawidłowe funkcjonowanie śluzówki gardła i jamy ustnej. Nawilżają, tonizują i osłaniają błonę śluzową gardła, krtani i jamy ustnej. Swoje kojące działanie zawdzięczają wyjątkowej kompozycji 5 ziół, specjalnie dobranych i skomponowanych tak, aby przynieść natychmiastową ulgę podrażnionemu gardłu:

Rumianek – działa kojąco na delikatną i wrażliwą śluzówkę gardła

Szałwia – odświeża, działa ściągająco, oczyszczająco i tonizująco

Tymianek – wspomaga wydzielanie śluzu, dzięki czemu likwiduje uczucie suchości, nawilża wysuszone błony śluzowe górnych dróg oddechowych i ułatwia odkrztuszanie

Prawoślaz – powleka i osłania błony śluzowe gardła przed działaniem czynników drażniących, a także zmniejsza częstotliwość odruchu kaszlowego

Mięta – działa orzeźwiająco i daje uczucie świeżości

Witamina C
Oprócz kompozycji wyciągów roślinnych, Cholinki™ ziołowe zawierają również witaminę C, wspomagającą układ odpornościowy i chroniącą przed wolnymi rodnikami. W porcji Cholinek™, zalecanej do spożycia w ciągu dnia, znajduje się 60 mg witaminy C, co stanowi 100% zalecanego dziennego spożycia. Witamina C jest niezbędnym składnikiem diety człowieka. Jej źródłem są świeże owoce i warzywa; niestety, witamina ta należy do najmniej trwałych i łatwo rozkłada się pod wpływem wysokich temperatur. Tymczasem zapotrzebowanie na nią zwiększa się m.in. pod wpływem stresu, u osób z nadciśnieniem tętniczym i palących papierosy, a także u mieszkańców dużych aglomeracji - bowiem witaminę C niszczy obecny w atmosferze tlenek węgla. Szczególnie więc do nich, którzy również częściej niż reszta populacji odczuwają suchość i drapanie w gardle, kierowane są Cholinki™ ziołowe z Vit. C

Nowy, pyszny smak.
Zaletą Cholinek™, oprócz kojącego działania, jest także ich dobry smak. Mimo że Cholinki™ to kompozycja ziół, to wraz z tym suplementem diety raz na zawsze żegnamy się z niezbyt przyjemnym, lekko mdławym smakiem „zwykłych” tabletek ziołowych.

Dawkowanie:
Cholinki™ ziołowe, suplement diety, mogą być stosowane przez dzieci już od 4-go roku życia. Zalecana dawka, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci powyżej 6-go roku życia to 4 pastylki w na dzień (1 pastylka ssana co ok. 3 godziny). Dla dzieci w wieku od 4 do 6 roku życia zalecana dzienna dawka to 3 pastylki (1 pastylka co ok. 4 godziny)

Cholinki™ ziołowe z Vit. C są suplementem diety, można będzie je nabyć nie tylko w aptekach, ale i sklepach spożywczych.

W aptekach dostępne będą Cholinki™ w opakowaniu 16 szt.
W sklepach spożywczych dostępne będą Cholinki™ w opakowaniu 8 szt.

Cena:
Cholinki™ ziołowe z vit. C - 8 szt – cena około 6,00 zł
Cholinki™ ziołowe z vit. C - 16 szt. – cena około 8,50zł