Ciasta ze sklepu pełne pułapek

Nie zawsze jest czas, by przygotować ciasto w domu - zwłaszcza przed Świętami, kiedy natłok obowiązków. A co kryją gotowe ciasta?

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Ciasta ze sklepu pełne pułapek
Nietrudno skusić się na gotowe ciasto, chociażby kawałek - na wystawach w cukierni wyglądają przecież przeapetycznie. Ale czy nie jest tak, że im bardziej kolorowo, tym mniej naturalnie?

Oto co znajdziemy w gotowych, pięknie dekorowanych ciastach:
  • barwniki - tutaj nietrudno znaleźć wiele pierwiastków chemicznych, niestety nie ma się co łudzić - truskawkowa polewa może nawet nie leżała w sąsiedztwie jakichkolwiek owoców, a zapewne zawiera całą gamę sztucznych barwników. Jeden z popularniejszych to koszenila, uzyskiwany ze zmielenia suchych owadów. Niejeden wegetarianin bardzo by się zdziwił
  • utwardzony tłuszcz roślinny - znajdziemy go niestety w wielu deserach, a wiedzieć trzeba, że jego działanie na organizm może byćbardzo niekorzystne, zwłaszcza dla osób mających problemy z ciśnieniem, czy wysoki cholesterol. Utwardzony tłuszcz roślinny oddatkowo go podniesie, a i system odpornościowy nie ucieszy się, jeśli będziemy fundowac mu takie "bonusy"
  • skrobia modyfikowana - to często stosowany zagęszczacz, który nie poprawi naszej kondycji zdrowotnej. U niektórych może wywoływac biegunkę

Najważniejsze, by zwracać uwagę na to, jak wyglądają ciasta, które kupujemy. Większość niechlubnych składników można rozpoznać po samym "plastikowym" wyglądzie. Najlepiej jest więc kupować ciasta u zaufanego sprzedawcy, aby ciasta domowe faktycznie były wolne od chemicznych fabrycznych dodatków.