Czym jest Skrei i dlaczego warto go jeść?

Pod dziwnie brzmiącą nazwą kryje się... wyjątkowa odmiana dorsza! Niskokaloryczny, pełen składników odżywczych Skrei trafia na stoły jedynie przez cztery miesiące w ciągu roku!

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Czym jest Skrei i dlaczego warto go jeść?
fot. Materiały prasowe
SKREI – KULINARNY PRZEBÓJ WIOSNY
 
Coraz chętniej sięgamy po białe ryby morskie. Są nie tylko zdrowe, ale również cenione ze względu na wartości smakowe oraz możliwości kulinarne. Można je smażyć, piec, gotować...  I za każdym razem zamienić w prawdziwą kulinarną przygodę. Sięgając po białe ryby, zimą i wiosną wybieraj Skreia. To niezwykła odmiana dorsza odławiana tylko w Norwegii i tylko od stycznia do kwietnia.

To najlepszy gatunek dorsza, posiadający specjalną odznakę jakości. Mięso Skreia jest śnieżnobiałe, niezwykle sprężyste i jędrne. Zawiera tylko 81 kalorii w 100 g. Jest bardzo dobrym źródłem białka, potasu, selenu oraz kwasów Omega-3. Skrei jest ceniony nie tylko przez smakoszy ale również profesjonalistów na całym świecie.

Danie ze Skrei - Dorszem z Morza Akrtycznego
fot. materiały prasowe

SKREI – NIEZWYKLE ZDROWA RYBA Z NORWEGII ZE ZNAKIEM JAKOŚCI
 
Jednym z głównych składników naszej codziennej diety powinny być ryby morskie, bogate w kwasy Omega-3 oraz białko i składniki mineralne. Te substancje odgrywają niezwykle ważną rolę w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu organizmu. Wiosną sięgajmy absolutnie po Skreia. Jego mięso jest śnieżnobiałe, niezwykle sprężyste i jędrne.

To najlepszy gatunek dorsza, posiadający specjalną odznakę jakości, co oznacza, że Skrei został złowiony, przetworzony i zapakowany zgodnie z wyznaczonymi ścisłymi wymaganiami określonymi oficjalnym standardem jakości. Skreia można więc łatwo odróżnić od innych ryb i produktów rybnych.

Skrei ze znakiem jakości
fot. materiały prasowe


SKREI - NIEZWYKŁA RYBA I KRÓTKI SEZON POŁOWU

Norweski Dorsz z Morza Arktycznego – Skrei gości na stołach tylko od stycznia do kwietnia, więc jeżeli jeszcze go nie próbowaliście to warto się pospieszyć. Skrei dorasta za kołem podbiegunowym. Odławiany jest dopiero, kiedy udaje się w długą drogę na tarło ku norweskim Lofotom. Ta długa droga, jaką pokonuje Skrei zapewnia mu dużo ruchu i dobrą formę. To dlatego – w przeciwieństwie do wielu innych ryb – mięso Skreia jest zwarte, sprężyste i bogate w składniki odżywcze.

Po drodze przez morze dorsz ten przyjmuje dużo zróżnicowanego i zdrowego pożywienia, co nadaje mu wyśmienity, naturalny smak. W efekcie powstaje niepowtarzalny rarytas, występujący tylko w Norwegii, a potem przyrządzany przez najlepszych kucharzy na świecie. Jego smakiem rozkoszowali się już wikingowie a od XII wieku stanowi towar eksportowy.

Danie ze Skrei - Dorszem z Morza Arktycznego
fot. materiały prasowe