Najdroższe potrawy i przekąski na świecie

Jeśli narzekasz, że za mało zarabiasz i za dużo wydajesz na jedzenie zobacz kilka naprawdę drogich potraw. Przygotowywane są w oparciu o receptury opracowane przez najlepszych kucharzy świata i najbardziej ekskluzywne składniki. Kupienie nawet jednej porcji to ogromny wydatek!

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Najdroższe potrawy i przekąski na świecie
fot. Fotolia
1. Najdroższa pizza
Serwowana jest w mieście Valetta, stolicy Malty. Kosztuje ok. 9 tys. zł i została jak do tej pory zamówiona tylko dwa razy. Co najciekawsze – przez tego samego mężczyznę. Swoją wyjątkową cenę zawdzięcza niezwykłym dodatkom: płatkom jadalnego złota, białym truflom i mozzarelli di bufala.

2. Najdroższy hot dog
W porównaniu do najdroższej pizzy, najdroższy hot dog świata wydaje się dość tani. Kosztuje zaledwie ok. 550 zł. Przygotowywany jest w food tracku w mieście Seattle. W jego skład wchodzą, oprócz bułki we francuskiej odmianie broiche, m.in. grzybki Maitake, wędzony ser, czarne trufle, pasztet z gęsich wątróbek, oryginalna niemiecka kiełbasa i najdroższa na świecie wołowina Wagyu.

3. Najdroższe owoce
Najdroższe owoce to melony w odmianie Yubari King hodowane w Japonii w szklarniach. Są niezwykle słodkie i soczyste. Sztuka może kosztować nawet 400 zł.

4. Najdroższe chipsy
Pięć sztuk tych chipsów kosztuje ok. 200 zł. Ich produkcją zajmuje się szwedzki browar St Eriks, a receptura została opracowana przez najlepszych kucharzy w Szwecji. Przygotowuje się je z oryginalnych składników dostępnych wyłącznie w Skandynawii. W ich skład wchodzą m.in. grzyby matsutake, czerwone algi i ziemniaki uprawiane w Ammarnas, małej szwedzkiej wiosce. Zyski ze sprzedaży chipsów przekazywane są na cele charytatywne, choć sama przekąska świetnie promuje lokalny browar.

5. Najdroższa muffinka
Najdroższa muffinka nosi nazwę Golden Phoenix i można jej skosztować w Dubaju. Przygotowywana jest z oryginalnej włoskiej czekolady, wanilii zbieranej w Ugandzie i truskawek obsypanych płatkami jadalnego złota.

6. Najdroższe lody
Najdroższe na świecie lody mają smak waniliowy, podawane są z czekoladą z Madagaskaru, kawiorem, truflami, paryskimi kandyzowanymi owocami i jadalnym, 23-karatowym złotem. Pucharek takiego deseru kosztuje ok. 4 tys. zł. Ciekawostką jest fakt, że do lodów dołączana jest złota, 18-karatowa łyżka. Lody kupić można w nowojorskiej restauracji Serendpity 3.

7. Najdroższy burger
Kosztuje - bagatela - ok. 20 tys. zł! Mimo to chętnych jest do tego stopnia dużo, że zamówienia trzeba składać na kilka tygodni do przodu. Wnętrze burgera wypełnione jest truflami i wołowiną Kobe, z której przygotowywane są wyjątkowe steki. O ich niepowtarzalnym smaku decyduje sposób hodowli krów, które są m.in. nacierane sake, pojone najlepszej jakości piwem i wypasane w bezstresowych warunkach przy dźwiękach klasycznej muzyki. Burger z wołowiną Kobe i truflami podawany jest w towarzystwie frytek i butelki wina Petrus.