8 rzeczy, których nie wiedziałeś o Starbucks!

Jesteś stałym bywalcem Starbucksa i spróbowałeś tam niejednej wyjątkowej kawy? W tej kawiarni są jeszcze rzeczy, które nieźle Cię zaskoczą!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
8 rzeczy, których nie wiedziałeś o Starbucks!
fot. Instagram: www.instagram.com/starbucks_polska/
Starbucks to świetne miejsce na spędzenie leniwego popołudnia w towarzystwie znajomych czy spokojnych godzin z wciągającą książką (dla relaksu) albo z laptopem (żeby popracować). W samotności i ze znajomymi możesz cieszyć się klimatycznym wnętrzem kawiarni i pysznymi kawami, herbatami czy deserami. I to w każdym zakątku kuli ziemskiej! Czy wiesz, że kawę w Starbucks możesz zamówić i wypić aż w ponad 24 tys. miejscach na świecie? Tyle lokali liczy sobie ta słynna kawiarniana sieciówka. Co jeszcze warto wiedzieć o Starbucks?

1. Jeśli masz chęć na mrożony napój w Starbucks zamów więcej dodatkowego lodu. W rezultacie dostaniesz więcej napoju w większym kubku po takiej samej cenie. Zaoszczędzisz pieniądze i dłużej będziesz cieszyć się ulubionym smakiem.

2. Pieniądze zaoszczędzisz również zamawiając wybraną kawę w większym niż dedykowanym do Twojego zamówienia kubku. Dostaniesz wtedy więcej napoju, a zapłacisz tyle samo.

3. Jeśli chcesz doprowadzić baristę w Starbucks do szału wystarczy, że po złożeniu zamówienia zmienisz zdanie – dotyczące np. temperatury swojego napoju. Zamów gorącą kawę, a po kilku minutach, kiedy z pewnością ktoś z obsługi jest już w trakcie przygotowywania Twojej kawy według pierwotnie złożonego zamówienia, rozmyśl się i poproś o kawę mrożoną. Nienawistne spojrzenie baristy masz jak w banku.


 

A photo posted by Starbucks Polska (@starbucks_polska) on


4. Jeśli uważasz, że Twój kubek jest niewystarczająco wypełniony zamawianą latte, najprawdopodobniej nie jest to wina oszczędnościowej polityki firmy, tylko… Twoja. Pracownicy Starbucks twierdzą, że nikt z nich nigdy nie otrzymywał szczególnych odgórnych zaleceń, aby nie wypełniać kubków napojami po brzegi. Wszystko zależy od klienta. Jeśli byłeś niegrzeczny lub nieuprzejmy dla baristy możesz być pewien, że w odpowiedzi naleje Ci po prostu mniej mleka do Twojej latte.

5. Praca w Starbucks może dawać wiele korzyści. Jako pracownik przez cały czas możesz pić darmowe napoje, więc jeśli kochasz kawę – to dla Ciebie praca marzeń. Dodatkowo masz pełne ubezpieczenie stomatologiczne i zdrowotne. Ważna jest też atmosfera. Wielu pracowników sieciówki kocha swoją pracę, a współpracownicy są dla nich niemal jak rodzina.

6. Sekretne menu Starbucksa – słyszałeś o nim kiedyś? Nie jest nigdzie spisane, ale jeśli wiesz o co poprosić przy barze, dostaniesz wyjątkowe kawy o unikalnych smakach. Pracownicy jednak nie przepadają za przygotowywaniem zamówień z sekretnego menu, głównie z uwagi na częste niezadowolenie klientów, którzy oczekują, że zamówiony specjalny napój będzie smakował dokładnie tak jak w innym miejscu. Tymczasem smak napoi z sekretnego menu może różnić się w zależności od lokalu.

7. Starbucks całe niesprzedane w danym dniu jedzenie oddaje biednym i potrzebującym. Naprawdę! Potwierdzają to pracownicy, którzy osobiście pakowali resztki i rozdawali je głodnym osobom.

8. Z pewnością kojarzysz charakterystyczne zielono-szare logo Starbucksa. W środku możemy zobaczyć wizerunek kobiety, a właściwie syreny. Nawiązuje on do występujących w mitologii greckiej syren. Właścicielom kawiarni zależało, aby grafika związana była z morzem, ponieważ transport kawy kiedyś odbywał się wyłącznie tą drogą.