Co powinni jeść maturzyści i studenci?

  • 1

Maj i czerwiec to trudne miesiące dla maturzystów i studentów. To czas stresu egzaminacyjnego.

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Co powinni jeść maturzyści i studenci?
Twój żołądek się buntuje, podnosi się ciśnienie tętnicze, pojawia się wysypka i coraz częściej miewasz migreny. W okresie wzmożonego stresu bardzo ważne jest odpowiednie odżywianie, które powinno być uzupełnione piciem soków owocowych Ogrody Natury.

Każdy okres wzmożonego stresu to czas, kiedy odpowiednie odżywianie może wydatnie wspomóc pracę naszego umysłu. Zdrowe jedzenie w czasie samych egzaminów nie da jednak, niestety, oczekiwanych efektów. Dietę taką należy rozpocząć odpowiednio wcześniej, co najmniej dwa tygodnie przed sesją lub maturą. Bardzo ważne jest, aby spożywać dużo mięsa, wędlin oraz nabiału – produkty tego rodzaju dodadzą dużo energii, której będziemy potrzebowali podczas intensywnej nauki. Aby poprawić sprawność umysłu należy tę dietę wzbogacić dużą ilością owoców i warzyw, będących skarbnicą witamin, minerałów i cennych składników odżywczych. W miarę zbliżających się egzaminów nasz żołądek może odmawiać posłuszeństwa – najlepszym pomysłem na dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości koniecznych dla zdrowia substancji jest picie soków Ogrody Natury. Soki te są tłoczone ze starannie wyselekcjonowanych owoców i warzyw. Nie zawierają chemicznych dodatków, nie są również sztucznie dosładzane. Ze względu na brak konserwantów mają krótki okres ważności – dzięki temu zawsze możesz mieć pewność, że pijąc świeży, smaczny sok Ogrody Natury, korzystasz z całej zdrowotnej mocy zawartej w owocach i warzywach.

Niepowtarzalne walory soków owocowych w tego typu dietach jeszcze do niedawna pozostawały niedocenione. Wielu z nas przywykło w szczególnie stresujących okresach do wspomagania się tabletkami i suplementami witaminowymi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dawka niezbędnych dla naszego zdrowia substancji odżywczych w podana w naturalny sposób, w owocowym lub warzywnym soku Ogrody Natury, jest dużo łatwiej i szybciej przyswajana przez organizm niż ich sztuczna kompilacja. Wypracowana przez samą naturę kompozycja witamin A, B1, B2, C i PP, jest największą wartością tych soków – uzupełnia ją bogactwo soli mineralnych, bioflawonoidów i antyutleniaczy. Mają one korzystny wpływ na pracę układu pokarmowego, pobudzają także odnowę wszystkich komórek organizmu, poprawiają wygląd skóry, a jednocześnie – dodają energii i humoru. Zawartość magnezu, jodu i potasu sprawi ponadto, że poprawi się wygląd włosów i paznokci.

Soki Ogrody Natury to szerokie bogactwo smaków, zarówno owocowych, jak i warzywnych. Marchewkowe, buraczkowe i pomidorowe obniżają ciśnienie, które w okresie wzmożonego stresu będzie często podwyższone. Systematyczne picie soków warzywnych Ogrody Natury, bogatych w minerały takie jak jod, potas i magnez sprawi, że nasz organizm o własnych siłach będzie oczyszczał się z szkodliwych toksyn, poprawi się również praca układu krążenia oraz obniży poziom cholesterolu. Soki wyregulują pracę nerek, jelit i wątroby. Chcąc zaradzić innym objawom stresu, takim jak apatia lub chroniczne zmęczenie organizmu stosuj zamienne soki Ogrody Natury tłoczone z owoców – jeżynowy, aroniowy, śliwkowy, jabłkowy, malinowy bądź z dzikiej róży.

Kiedy jesteś maturzystą lub studentem i wiesz, że za kilka tygodni rozpocznie się okres egzaminów, już dzisiaj zacznij przygotowania do wzmożonego stresu. Jak najwcześniej rozpocznij intensywną naukę, a równocześnie wspomagaj swój organizm odpowiednią dietą uzupełnianą sokami Ogrody Natury. Poprzez systematyczne picie soków owocowych i warzywnych Ogrody Natury dostarczysz organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizm w czasie nauki.