Czym karmić dziecko?

To, czym karmimy dziecko ma wielki wpływ na jego zdrowie i rozwój.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Czym karmić dziecko?
Pytania o prawidłowe żywienie maluchów spędzają sen z powiek matek i ojców: Czym i od kiedy powinno się żywić niemowlę po odstawieniu mleka? Skąd wiedzieć, że dziecko nie jest już głodne? Jak przygotować pożywne i smaczne dania? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w książce Agnieszki Górniakowskiej Zdrowy start.

Zdrowy start to kompendium dla rodziców, którzy chcą, by ich dzieci były karmione we własciwy sposób. Wiele w nim wiadomości na temat tego, co należy podawać dziecku, aby w przyszłości rosło zdrowo. Znajdują się tu informacje o tym, jak powinna odżywiać się przyszła matka, by zapewnić dobry rozwój swojego maleństwa już od pierwszych dni po jego poczęciu. Jeden z rodziałów poświęcony jest odżywianiu matki w trakcie karmienia. Kolejny  zawiera praktyczne wskazówki, dotyczące wprowadzania nowych produktów do diety niemowlęcia. Kolejne rozdziały to już omówienie poszczególnych grup produktów - warzyw, kasz i dań mącznych, mięsa, ryb, tłuszczy, nabiału, owoców, słodyczy oraz napojów. Kazdy z rodziałów wzbogacony jest o przepisy kulinarne (np. na zupę z cieciorki, gryczane puree z jabłuszkiem, babeczki z kaszki manny) oraz o zestaw rad doktora nauk żywieniowych, z których można dowiedzieć się na przykład, że gdy dziecko uczulone jest na białko jaja kurzego, warto zastąpić je przepiórczym. W książce nie zabrakło także materiałów na temat odżywiania małego wegetarianina oraz wskazówek dotyczących alergii pokarmowych.

Zdrowy start to poradnik pisany przez matkę dla wszystkich matek, które chcą zdrowo odżywiać swoje dziecko już od momentu jego poczęcia.

Agnieszka Górniakowska urodziła się 1978 roku, dziennikarka w stacjach telewizyjnych TVN, TVN24, TVN METEO i TVN Style.

Wydawnictwo W.A.B.