Dieta Best Life – zdrowe odchudzanie

Dieta, dieta, dieta. Dla niektórych przekleństwo dla innych sposób na życie. Jakby nie było, jej celem jest zawsze to samo – piękna sylwetka.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Dieta Best Life – zdrowe odchudzanie

Niestety, w ślad za idealną wizją ciała nie podaża zawsze proporcjonalnie zwizualizowana chęć zachowania zdrowia i co się z tym wiąże - urody.

Stawiając sobie za cel „5 kilo w ciągu tygodnia” często zapominamy dodać „przy zachowaniu odpowiednio zbilansowanej wartości odżywczej posiłków oraz aktywności fizycznej”. I tak kolejne wyznalezione w inetrnecie lub przekazane pocztą pantoflową diety cud likwidują zbędne wałeczki tłuszczu, zabierając ze sobą zdrową skórę, błyszczące włosy, mocne paznokcie – nie wspominając o innych spustoszeniach, jakich dokonują cichaczem w naszym organiźmie. Skutek jest często taki sam- kilka tygodni wyrzeczeń, okupionych złym samopoczuciem i rozdrażnieniem, chwilowy sukces, kiedy to waga staje się naszym przyjacielem i chwile zwątpienia, kiedy stare nawyki dają o sobie znać. Wtedy to „ten jeden raz jeszcze” pozwalamy sobie na kostkę czekolady, która często zamienia się w tabliczkę i „gryza” pizzy, który ostatecznie doprowadzan nas do ostatniego kawałka na talerzu. Potem dobrze znany efekt jojo, miliony wylanych łez i ponowne poszukiwania w internecie, mające doprowadzić nas do wynalezienia tego jednego, niepowtarzalnego przepisu na szczeście w postaci diety cud. Wszyscy, którym ten scenariusz jest dobrze znany mogą zawiesić poszukiwania. Na rynku pojawiła się pozycja, która nie obiecuje „5 kilogramów w ciągu tygodnia”, ale przy odrobinie konsekwencji gwaranuje sukces w postaci trwałej zmiany naszego wyglądu oraz poprawy samopoczucia.

Dieta Best Life to trójfazowy program odchudzania, którego celem jest nie tylko utrata wagi, ale również poprawa kondycji oraz samopoczucia. Zmiany żywieniowe powiązane są ze zmianami w trybie życia. Stosując się do zaleceń proponowanych przez światowej sławy dietetyka Boba Greena poznajemy swoje ciało, jego potrzeby oraz uczymy się racjonalnie na nie odpowiadać. W fazie pierwszej najważniejsze jest „rozruszanie ciała”, połączone z delikatną zmianą nawyków żywieniowych. Na tym etapie poprawniamy metabolizm naszego organizmu, nasze samopoczucie oraz uczymy się racjonalnego odżywiania. Jest to przygotowanie naszego ciała do kolejnej fazy, jaką jest stanowcza walka ze zbędnymi kilogramami. Wtedy to dowiadujemy się jak wprowadzić do naszego życia elementy zdrowej diety, która zapewni nam nie tylko szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim dostarczy naszemu organizmowi wszelkich witamin i mikroelementów niezbęnych do prawidłowego funkcjonowania. Faza trzecia to przejście na zdrową dietę wysokiej jakości, która nie trwa 3 dni, tydzień ani dwa, ale całe nasze życie. Dzięki przejściu przez wszsytkie fazy nasz organizm ma szansę powitać nowy tryb odżywiania z radością a nie odczuwać go jako ciężką walkę ze zbędnymi kilogramami.

Żywą reklamą diety Best Life jest sama Oprah Winfrey, która dzięki trójfazowemu programowi odchudzania już lata temu porzuciła znienawidzony rozmiar XXL. Dziś gorąco poleca książkę wszystkim tym, którzy tak jak ona tracą nadzieję na atrakcyjny wygląd.

Dieta Best Life nie obiecuje cudów. Efektów nie zauważysz po kilku dniach. Jeżeli jednak wykażesz się cierpliwością i wytrwałością w stosowaniu się do zaleceń Greena już na zawsze zmienisz swoje życie na lepsze.

Wydawnictwo Septem