Dlaczego warto mieć tablet w kuchni?

  • 2

Odpowiedź wydaje się być prosta - przede wszystkim dlatego, że jest... wygodniej. Lekki i poręczny tablet z powodzeniem zastąpi niejedną książkę kucharską. Na co warto zwrócić uwagę decydując się na zakup? Który tablet wybrać? Przeczytajcie!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Dlaczego warto mieć tablet w kuchni?
fot. fotolia
Ulubione przepisy kulinarne zawsze zajmowały ważne miejsce na kuchennych półkach. Stare zeszyty odziedziczone po babci, książki kucharskie podziwianych kucharzy czy ciekawe przepisy wycinane z gazet miały tam swoje miejsce. Obecnie większość użytecznych informacji możemy odnaleźć w sieci, dotyczy to również kuchennych receptur.  Dlatego też lekkie, małe tablety coraz częściej odnajdują swoje miejsce w kuchni.
 
Zalety tabletów w kuchni
 
Tablet zajmuje niewiele miejsca, biblioteczka kulinarna potrzebuje osobnej półki albo i dwóch. Książka polana nawet odrobiną wody, czy oleju nie wygląda już estetycznie, natomiast odpowiednio zabezpieczony ekran wystarczy przetrzeć papierowym ręcznikiem, by wyglądał jak nowy.

Przeszukując papierowe zasoby kuchennych receptur potrzebujemy sporo czasu by znaleźć interesujący przepis z dostępnych na ten czas w naszej kuchni składników. Internet natomiast pełen jest pomocnych portali pełnych nowych pomysłów kulinarnych i udogodnień typu “wpisz jakie chcesz użyć produkty spożywcze”.
 
Na co zwracać uwagę wybierając tablet do kuchni?
 
By tablet był funkcjonalny i dobrze spełniał swoją rolę w kuchni, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze nasz tablet powinien mieć wbudowane Wi-Fi lub modem 3G, by mógł połączyć się z internetem. Po drugie wybierając sprzęt odpowiedni dla nas inwestujemy w modele o wystarczająco dużych rozmiarach, zapewnią nam one dobrą widoczność, nawet z większej odległości.

Ważna jest również odpowiednia moc głośników, zapewni to nam dokładne zrozumienie poszczególnych etapów wykonywania potrawy, jeśli korzystamy z pomocy videoblogów. W końcu w kuchni bywa często dość głośno, zwłaszcza za sprawą używanych sprzętów kuchennych. Dużą zaletą będzie też szeroki kąt widzenia w tablecie, który zapewniają ekrany wykonane w technologii IPS.

Dzięki niemu nie trzeba przekręcać urządzenia przy każdej zmianie miejsca w kuchni. Również odpowiednie odwzorowanie barw ułatwi nam pilnowanie czy nasze danie wygląda jak to prezentowane w filmiku instruktażowym.
 
Koszt tabletu do wykorzystania w kuchni
 
Wszelkie opisane powyżej udogodnienia możemy otrzymać kupując sprzęt, który nie obciąży nazbyt naszej kieszeni. Możemy wybierać w różnych markach dostępnych już od 160 zł do 400 zł.  
Przydatne akcesoria do tabletów
 
Jest wiele akcesoriów, które dodatkowo usprawnią, ułatwią korzystanie z naszego sprzętu. Folia ochronna lub osłonka na ekran zabezpieczy sprzęt przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Odpowiednie podstawki ułatwią wygodne ustawienie i nachylenie tabletu, można zakupić także specjalne wysięgniki lub uchwyty umożliwiające umocowanie go np. do drzwi szafki czy lodówki.

Rzadko używany obecnie rysik, w kuchni będzie jak najbardziej użyteczny. Dzięki niemu możemy przeglądać internet nie obawiając się zabrudzenia ekranu, nawet gdy jesteśmy w trakcie pracy nad wyjątkowo brudzącym daniem.