Ranking robotów kuchennych

  • 2

Przed Wami ranking robotów kuchennych gotujmy.pl, który pomoże Wam zdecydować, jaki model kupić w zależności od tego jak często gotujecie i z jakich funkcjonalności korzystacie.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Ranking robotów kuchennych
fot. Fotolia
Szybkie, sprytne i sprawne gotowanie jest dużo łatwiejsze, gdy posiadacie dobrej jakości, wielofunkcyjny robot kuchenny. Dzięki niemu można zaoszczędzić kilkanaście minut przygotowując obiad, czy odciążyć ręce oddając maszynie zadanie wyrabiania ciasta.

Poznajcie wybrane przez nas TOP 10 robotów kuchennych.

Miejsce 10
Robot z misą BOSCH MUM 4427, cena: 398 zł

Na ten model powinny zdecydować się osoby, które gotują rzadko i potrzebują tylko podstawowych funkcji. Robot w niskiej cenie oferuje dobrą funkcjonalność. Przy jego pomocy możecie: wyrabiać ciasto (3 różne końcówki), ubijać pianę oraz kroić (4 różne tarcze tnące).

Miejsce 9
ZELMER ZFP1100B Kod produktu: 114965, cena: 649,99 zł

Wysoka moc zapewnia niezawodną pracę. Podstawa robota w całości odlewana jest z metalu, zaś misa wykonana została ze stali nierdzewnej, co sprawia, że urządzenie posłuży Wam przez lata. Robot oferuje podstawowe funkcje: mieszanie (3 różne końcówki), ubijanie i wyrabianie ciasta. Mieszanie odbywa się w trybie planetarnym, co oznacza, że mieszadła obracają się wokół własnej osi, ale także dookoła misy.

Miejsce 8
Bosch MCM68861, cena: 649 zł

Zaawansowany model robota w rozsądnej cenie. Znacznie bardziej rozbudowana funkcjonalność i większa ilość elementów sprawiają, że jest to urządzenie dla osoby, która gotuje codziennie. Robot poza podstawowymi dodatkami i funkcjami zawiera także blender kielichowy, tarczę do krojenia na frytki oraz wyciskarkę do cytrusów.

Miejsce 7
Robot z misą KENWOOD-AGD KM 282 Prospero, cena: 798 zł

Elegancki robot wysokiej jakości, który wyróżnia misa ze stali nierdzewnej o dużej pojemności (4,3 l). Model ten oferuje: mieszanie planetarne (3 różne mieszadła ze stali nierdzewnej), krojenie przy pomocy malaksera (szatkowanie + 3 tarcze do cięcia), wyciskarkę do cytrusów, a także szklany blender kielichowy. Dodatkowo, w zestawie znajdziecie osłonę zapobiegającą chlapaniu.

Miejsce 6
Russell Hobbs 18553-56, cena: 829,01 zł

Ten model docenią osoby zaawansowane w sztuce kulinarnej. W tej grupie cenowej urządzenie zawiera w komplecie rozbudowane funkcje, a dodatkowo oferuje bardzo dużą misę (4,6 l) oraz elektroniczną, płynną regulację mocy. Russell Hobbs umożliwia także rozbudowę swoich robotów o inne, potrzebne końcówki np. maszynkę do mielenia mięsa, czy nasadkę do makaronu.

Zbliżenie na bitą śmietanę

Fot. Fotolia

Miejsce 5
Bosch MUM56Z40, cena: 879 zł

Średniej wielkości misa i szeroki wybór części to czynniki, które sprawiają, że robot ten to bardzo dobry wybór, w średnim przedziale cenowym. Mieszanie, krojenie, ubijanie, wyrabianie ciasta, blender kielichowy, wyciskarka do cytrusów a do tego maszynka do mielenia mięsa oraz wysoka moc i jej płynna regulacja to główne cechy tego modelu. Dobry sprzęt dla każdego, kto dba o zdrową dietę.

Miejsce 4
Kenwood Prospero KM 286, cena: 917,01 zł

Robot wielofunkcyjny wykonany z niezwykle odpornego na uszkodzenia i zarysowania materiału. Posiada funkcje zbliżone do swojego konkurenta z miejsca 5, ale wyróżnia go większa misa oraz możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce, co dodatkowo skraca czas spędzony w kuchni.

Miejsce 3
KENWOOD KM287, cena: 999 zł

Pierwsze urządzenie na podium, zaawansowany robot wielofunkcyjny. Co go wyróżnia? Ten model posiada dwie dodatkowe końcówki, których nie ma w zestawach robotów z miejsc 4-10. Są to młynek (np. do kawy, przypraw) oraz sokowirówka. Ciekawą funkcją jest powolny, tzw. „soft” start ze stopniowym przyspieszeniem.

Miejsce 2
Robot kuchenny BOSCH MUM 54251, cena: 1172,99 zł

W przeciwieństwie do modelu KENWOOD z miejsca 3 nie posiada sokowirówki, ale ma szereg innych zalet. Należą do nich uniwersalny zestaw funkcji, wysoka moc, misa ze stali nierdzewnej, ramię ze specjalną przekładnią i trzema rodzajami napędu oraz zaskakująca końcówka do krojenia w równą kostkę (bardzo przydatna w codziennej pracy kuchennej).

Miejsce 1
Robot kuchenny BOSCH MUM 57860, cena: 1462,99 zł

Nasz faworyt, prawdziwe "kombo" przydatnych funkcji, które doceni każda osoba lubiąca gotować. Wysoka jakość wykonania, niewielkie wymiary, funkcjonalność i desing. Części robota można myć w zmywarce, a akcesoria wygodnie przechowywać w dołączonym do zestawu etui. Najlepszy robot wielofunkcyjny do codziennego stosowania!