Dni Mikołajek z V Mazurskim Festiwalem Rybnym

Od piątku 29 czerwca do niedzieli 5 lipca 2012 Mikołajki zapraszają na swoje święto, w sobotę Karol Okrasa poprowadzi V Mazurski Festiwal Rybny "Rybkę na zdrowie"

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Dni Mikołajek z V Mazurskim Festiwalem Rybnym
Świętowanie w Mikołajkach zacznie się w piątek 29 czerwca od koncertów w amfiteatrze miejskim. Natomiast od rana w sobotę amatorów mazurskich ryb zaprasza Karol Okrasa na Plac Wolności, gdzie poprowadzi konkurs kulinarny,  w którym w konkursowe szranki staną lokalni gestorzy. Ekipy będą musiały przygotować po 3 dania (zakąska z sandacza, zupa rybna oraz danie główne z sielawy), które będą oceniane zarówno przez profesjonalne jury jak również przez publiczność. Odbędzie się także pokaz kulinarny „Kuchnie Świata z polskich ryb”, podczas którego zawodowi kucharze zaprezentują wszystkim jak przygotowywać potrawy rybne charakterystyczne dla trzech regionów świata: Dalekiego Wschodu, Skandynawii oraz Regionu Morza Śródziemnego. Następnie te same potrawy przygotują z naszych mazurskich gatunków, udowadniając, że zarówno smak jak i wartość odżywcza jest równie dobra i zdrowa. A o swoich doświadczeniach kulinarnych z tych regionów świata opowie Jacek Pałkiewicz, podróżnik, m.in. odkrywca źródeł Amazonii.

Wszyscy miłośnicy mazurskiej rybki nie przejdą obojętnie obok różnorodnych stoisk degustacyjnych. Będzie można spróbować rybki smażonej „prosto z patelni”, rybki grillowanej i wędzonej jak również gotowanej w postaci zupy rybnej, przygotowywanej w kuchniach , będzie grillowanie, smażenie, gotowanie i wędzenie oraz degustacja ryb, parada łódek na jeziorze i wodowanie Króla Sielaw oraz pokaz sztucznych ogni i koncert zespołu Brathanki.


W niedzielę w południe odbędzie się w Mikołajkach Mały Festiwal Rybny, podczas którego każdy będzie mógł spróbować swoich sił w konkursie na najlepszego i najszybszego sprawiacza ryb, obejrzeć wystawę rybacką, spróbować rybnych rarytasów.  Na deser koncert zespołu Zakopower.

PROGRAM OBCHODÓW DNI MIKOŁAJEK 2012

29 czerwca – piątek (amfiteatr)
18.30 – 19.45 – występy:
• grup młodzieżowych i dziecięcych działających w CK „Kłobuk”
• grup ze Szkół Podstawowych
20.00 – 20.30 – występ zespołu z miast partnerskich Vareny i Szczyrku
20.45 – 21.45 – występ zespołu młodzieżowego z mikołajek Highlight
22.00 – 23.00 – występ zespołu młodzieżowego Make Progress

30 czerwca – sobota (pl. Wolności)
10.00 – 16.00 – V Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie”, w programie m.in.: konkurs kulinarny „Rybkę na zdrowie”, pokaz kulinarny „Kuchnie Świata z polskich ryb”, degustacje ryb smażonych, wędzonych, grillowanych, gotowanych, inscenizacje legendy ‘O Królu Sielaw”
10.00 – 16.00 – Dzień Rybaka, w programie m.in.: wystawa sprzętu rybackiego, degustacja ryb wędzonych, konkursy dla dzieci i dorosłych, wystawa ryb słodkowodnych
21.00 – 22.00 – Parada jednostek pływających
22.00 – wodowanie Króla Sielaw i pokaz sztucznych ogni
23.00 – 1.00 – koncert zespołu Brathanki
8.00 – 15.00 – regaty żeglarskie o Puchar Króla Sielaw w klasie OPTYMIST Błękitne Żagle – Mazurski Klub Żeglarski

Źródło: www.mikolajki.pl