Festiwal Kuchni Zbójnickiej

Już 24 lipca 2010 w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim odbędzie się II Międzynarodowy Festiwal Kuchni Zbójnickiej

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Festiwal Kuchni Zbójnickiej
W tegorocznej edycji festiwalu wziąć udział mogą wszyscy miłośnicy jedzenia, a zwłaszcza smakosze dań "na zbójnicką nutę", bowiem jest on otwarty dla każdego.

Będzie to dobra okazja na zapoznanie się z ofertą handlową producentów przypraw, wędlin, warzyw oraz sprzętu gastronomicznego. Ponadto w imprezie udział wezmą przedstawiciele branży gastronomicznej - zarówno rodzimi jak i z zagranicy. Swoją obecność zapowiedziały władze europejskie Euro-Toques.

W harmonogramie imprezy przewidziano również ciekawe konkursy kulinarne. Przybędą zespoły z Czarnogóry, Węgier, Czech, Słowacji, Ukrainy, górale z Zakopanego oraz Beskidów, a także reprezentanci Zamku w Krasiczynie i Baranowie.
Poszczególne grupy zespołowe zaprezentują się w oryginalnych, regionalnych strojach, co również będzie atrakcją zabawy.

Ponadto, w planie festiwalu przewidziane zostały pokazy mistrzów kuchni, a przygrywać im będą kapele góralskie z całej okolicy.

Podczas festiwalu Fundacja Braci Golec rozprowadzać będzie cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny. A każdy, kto zakupi cegiełkę - dostanie porcję przepysznego dania!