Doceń polskie - ocena najlepszych produktów

Produkty, które zostały wyróżnione certyfikatem "Doceń polskie" są gwarancją wyboru najlepszej jakości i smaku.

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Doceń polskie - ocena najlepszych produktów
Kilka słów o programie

Program Promocyjny "Doceń polskie" - obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Jego głównym celem jest wypromowanie produktów spożywczych najlepszej jakości, dostępnym na polskim rynku.

Jakie są główne kryteria?

Dobra jakość i smak - to podstawowe kryteria, jakie są brane pod uwagę przy przyznawaniu certyfikatu "Doceń polskie". Produkty, które zostały wyróżnione są gwarancją wyboru najlepszego produktu.

Ocena produków 

W Krakowie gościli eksperci, którzy oceniali produkty, biorące udział w programie Doceń polskie. Wybrano również Top artykułu, czyli takie,którym jury przyznało najwyższą liczbę punktów.

Ocenę przeprowadzała pięcioosobowa Loża Ekspertów. Przewodniczącym jury był Mirek Drewniak - ekspert kulinarny, członek Funadacji Szefów Kuchni i autor przewodników kulinarnych Pascala.

"Certyfikacja to duża odpowiedzialność zarówno wobec konsumentów, jak i producentów (...) Produkty są oceniane przez potencjalnych konsumentów, ale także kucharzy. W Loży Ekspertów powinni się znaleźć przedstawiciele grup producenckich (technologów), mający wpływ na sposób produkcji." - tłumaczy Mirek Drewniak.

Pierwszym krokiem do oceny produktu jest: przeanalizowaie informacji na temat produktu. Jeżeli na tym etapie artykuł nie spełnia określonych warunków jest dyskwalifikowany.

Znacznie surowszej ocenie podlegają produkty międzynarodowe. Muszą one być podukowane w Polsce lub w oparciu o polską recepturę.

Co jest brane pod uwagę przy ocenie?


Smak, jakość produktu w porówaniu do ceny, opakowanie i informacje na nim zawarte (składniki. instrukacja przygotowania potrawy). Laureaci mają szanse na przyszłą współpracę gospodarczą i biznesową.

Jakie produkty oceniano?

Właściwie ocenie podlegały produkty całego asortymentu spożywczego, a wśród nich: wędliny, sery, dania gotowe, makarony, słodycze oraz napoje.

W ciągu trzech lat znak "Doceń polskie" otrzymało 150 produktów, które tym samym potwierdziły swoją dobrą jakość. Logo "Doceń polskie" - to wyróżnienie dla najlepszych.

Głównym celem Programu "Doceń polskie" jest promowanie polskich wyrobów wysokiej jakości oraz ich producentów.