Drożdże na piękne włosy i paznokcie

  • 2

Drożdże to jeden z najstarszych sposobów, aby poprawić wygląd włosów i paznokci. Prosty, tani i bardzo skuteczny. Zobacz!

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Drożdże na piękne włosy i paznokcie
fot. Fotolia
Piękne, zdrowe i zadbane włosy oraz paznokcie, to wizytówka każdej kobiety. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się tabletki z drożdżami, które mają za zadanie pomóc nam w dbaniu o piękny wizerunek każdego dnia. Wizyta w aptece, aby nabyć taki specyfik, to koszt rzędu 30 zł. To dość sporo, biorąc pod uwagę, ile drożdży, w takich drożdżowych tabletkach rzeczywiście się znajduje. Skuteczność także jest wątpliwa. Czemu zatem, nie zastąpić sztucznie przetworzonego produktu, na w 100 procentach naturalnego? W którym ilość drożdży w drożdżach jest maksymalnie wysoka?

Włosy i paznokcie kochają drożdże, głównie ze względu na bogactwo składników mineralnych, aminokwasów i witamin. To dzięki nim zdrowo rosną, są mocne i bardziej wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych. Drożdże normalizują pracę gruczołów łojowych skóry głowy, skutecznie zapobiegając w ten sposób ich nadmiernemu przetłuszczaniu się. Ponadto, spożywane w postaci napoju, mają dobroczynny wpływ na cały nasz organizm. Wzmacniają odporność, łagodzą stres, działają kojąco, wyciszająco, leczą bezsenność i łagodzą stany migrenowe.

Maseczka z drożdży – przepis
Potrzebujemy pół kostki drożdży, 2 łyżeczki jogurtu naturalnego, 2 łyżeczki prawdziwego, naturalnego miodu, 2 łyżeczki oliwy z oliwek, lub np. olejku arganowego, do kupienia w czystej postaci na stoiskach z naturalnymi kosmetykami.

Drożdże rozdrabniamy widelcem w miseczce, dodajemy jogurt, miód i olej i wszystko dokładnie ze sobą łączymy. Nakładamy na skórę głowy i włosy, aż po same końce, owijamy folią, lub zakładamy czepek i ogrzewamy suszarką. Włosy szczelnie owinięte, dodatkowo owijamy ciasno ręcznikiem i trzymamy około godziny na włosach. Ze względu na dodatek oleju, może się okazać, że włosy następnego dnia, szybko się przetłuszczą, ale po ponownym umyciu, zaobserwujemy, że gruczoły łojowe troszkę zwolniły. Taką maseczkę można stosować raz w tygodniu, a efekty w postaci szybkiego porostu i odżywienia, aż po same końce, będą piorunujące