Fasolamina pomocna w diecie

  • 2

Zawarta w białej fasoli fasolamina jest substancją o naukowo i klinicznie potwierdzonych właściwościach hamowania trawienia wysokoskrobiowych produktów

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Fasolamina pomocna w diecie
Stosowanie efektywnej diety możliwe jest tylko wtedy, gdy stosujemy ją sumiennie i z rozwagą. Nagła zmiana nawyków żywieniowych nie przyniesie efektów- wręcz może przysporzyć nam kłopotów. Nasz organizm stopniowo przyzwyczaja się do zmian żywieniowych, a czas którego potrzebuje do osiągnięcia ponownej równowagi u każdego jest inny. Pierwsze efekty będą więc widoczne dopiero po kilku tygodniach, a cała dieta to proces wymagający czasu. Dlatego uzbrojenie się w cierpliwość jest konieczne i tylko to jest gwarancją jej powodzenia.
Żyjemy w ciężkich czasach- stres, brak snu, kłopoty w domu i w pracy. Dodatkowo długookresowe dostosowanie się do restrykcyjnej diety może powodować niepotrzebne napięcie. Dlatego jeśli od czasu do czasu dasz upust swoim zasadom zdrowego żywienia i skusisz się na naleśniki z miodem czy makaron z ulubionym sosem nie musisz od razu tracić wiary w odchudzanie. Istnieją bowiem preparaty, które w swoim składzie mają substancje obniżające indeks glikemiczny spożywanych potraw bogatoskrobiowych. Takim preparatem jest Fosanic - suplement diety, zawierający największą na rynku ilość fasolaminy.
Zawarta w białej fasoli fasolamina jest substancją o naukowo i klinicznie potwierdzonych właściwościach hamowania trawienia wysokoskrobiowych produktów tj. ziemniaki, pieczywo, makaron, pierogi, naleśniki, ryż czy kukurydza. Ta naturalna substancja blokuje wytwarzanie przez trzustkę enzymu trawiennego - alfa-amylazy, zmniejszając tym samym ryzyko nadmiernego wzrostu stężenia glukozy we krwi. W wyniku działania preparatu nasz organizm otrzymuje pomniejszone ilości glukozy, a to oznacza, że przyswojone węglowodany są zużyte tylko do dostarczenia energii i nie odkładają się w organizmie w postaci tłuszczu.
Fosanic jest jedynym, wysoko oczyszczonym preparatem fasolaminy – 1 kapsułka zawiera 40 mg inhibitora. Jest to 2500 FIP (jednostki aktywności inhibitora alfa-amylazy), przy czym aktywność w innych preparatach dostępnych na polskim rynku waha się od 100 do 800 FIP.
Dodatkowo Fosanic ogranicza uczucie łaknienia – zmniejsza nasz apetyt sprawiając, że rzadziej sięgamy po przekąski między posiłkami- nie powoduje więc efektu jo-jo. To preparat bezpieczny dla Twojego, nie wywołujący żadnych niepożądanych efektów ubocznych.