Ziołowe wsparcie przy nadciśnieniu!

Seniorzy, jak i młodzi ludzie coraz częściej borykają się z problemem nadciśnienia. Stres, niezdrowe przekąski oraz pęd życia nie sprzyja zdrowiu. Jeśli to także Twoja przypadłość poznaj naturalny sposób na obniżenie ciśnienia i ochronę serca!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Ziołowe wsparcie przy nadciśnieniu!
fot. ReutterStres, a ciśnienie krwi

Klasyczne stwierdzenie - ktoś podniósł nam ciśnienie - świadczy o tym,że często sytuacje stresowe powodują u Nas silne zdenerwowanie, przy czym w naszym organizmie krew zaczyna szybciej krążyć w krwiobiegu. Wszystkie organy wewnętrzne zostają silniej ukrwione, pracują dzięki temu wydajniej. Cały organizm jest zmobilizowany do przetrwania.

Taką reakcję organizmu odziedziczyliśmy po naszych praprzodkach, którzy musieli chronić się w ten sposób np. przed dzikimi zwierzętami. My dzisiaj wprawdzie mamy inne bodźce stresujące, jednak reakcja organizmu nie zmieniła się. Mało tego jesteśmy narażeni na coraz większą dawkę stresu długotrwałego, który z czasem może doprowadzić do rozwoju miażdżycy. Dolegliwości układu krwionośnego to istotna sprawa, którą trzeba mieć na uwadze.

Naturalna ochrona przy nadciśnieniu

W zależności od naszego trybu życia, należy w dużej mierze ograniczyć sytuacje wywołujące stres. Jeśli więc cierpimy na wysokie ciśnienie, w pierwszym kroku powinniśmy udać się do lekarza, aby stwierdzić co jest jego przyczyną. Jeśli okaże się że nasz stan nie wymaga przyjmowania lekarstw warto sięgnąć po ochronę w postaci naturalnych środków takich jak np. głóg. Jest to ciernisty krzew rosnący w Polsce w lasach i zaroślach a także w niższych partiach górskich.

Medycyna naturalna wykorzystuje kwiaty głogu, które zbiera się na przełomie maja i czerwca. Kwiaty te zawierają flawonoidy, kwasy trójterpenowe, procyjanidy, fitosterole i sole mineralne. W lecznictwie używa się także owoców głogu, które zbiera się we wrześniu kiedy już są dojrzałe. Owoce głogu mają podobny skład do kwiatów, dodatkowo zawierają także nieznaczne ilości witaminy C i prowitaminy A. Preparaty zawierające ekstrakty z głogu pomagają przy chorobie wieńcowej serca.

Cukierki Głogowe firmy Reutter, których formuła jest idealna dla osób pracujących, podróżujących, żyjących pełnią życia, a jednocześnie chcących w naturalny sposób chronić swój układ krwionośny. W Cukierkach Głogowych Reutter znajdziemy wysokiej jakości ekstrakty z liści i kwiatów głogu a także czarną porzeczkę, stosowaną w dietach obniżających ciśnienie krwi. Składniki preparatu są naturalnego pochodzenia. Regularne ssanie cukierków głogowych wspomaga działanie mięśnia sercowego oraz korzystnie wpływa na regulację krążenia krwi.

Wspomaga funkcjonowanie układu sercowo – naczyniowego. Cukierki głogowe Reutter jako jedyne w Polsce wyróżnione zostały przez prestiżową Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, co potwierdza ich wysoką jakość i skuteczność. Preparat można nabyć w aptekach oraz zielarniach i przyjmować w razie potrzeby bez obawy o przedawkowanie.

Cukierki Głogowe – Reutter są dostępne w aptekach i zielarniach, cena ok. 7,90 zł.