Festiwal Czosnku na wyspie Wight

Czosnek bez wątpienia zasłużył na swoje święto. Szkoda, że nie w Polsce...

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Festiwal Czosnku na wyspie Wight
Czosnek jest dla wielu jego amatorów przykrą przyjemnością – smaczny i zdrowy szczególnie przed spotkaniami towarzyskimi staramy się uważać na jego spożycie w trosce o doznania zapachowe naszych rozmówców.

Istnieje jednak miejsce, w którym czosnek króluje, jedzą go wszyscy w każdej postaci i w każdych ilościach – tym miejscem jest Festiwal Czosnku na brytyjskiej wyspie Wight.

Wyspa dinozaurów

W roku 2011 w dniach 20 – 21 sierpnia odbędzie się już jego 26 edycja, jest to jeden z najważniejszych i największych festiwali kulinarnych na Wyspach Brytyjskich, relacjonowanym w całym kraju niczym ślub w rodzinie królewskiej.

Wyspa Wight jest niezwykle ważnym miejscem dla Brytyjczyków – ta wyspa w kształcie rombu to największe skupisko szkieletów dinozaurów w Europie, znaleziono tam aż 20 gatunków prehistoryczych gadów. Niezwykle malownicza wyspa była też sceną dla jednego z najsłynniejszych festiwali muzycznych lat 60 i 70 a na scenach występowali prawdziwe dzisiaj dinozaury rocka i największa gwiazdy – Jimmy Hendrix, Bob Dylan, The Who czy Joe Cocker.

Zabawa w oparach czosnku

Dla wielbicieli potraw z czosnku organizatorzy przygotowali różne warsztaty kulinarne i pokazy mistrzów kuchni.
Ci natomiast, którzy na festiwalu znaleźli się przez przypadek lub wbrew swej woli będą mogli posłuchać muzyki na koncertach plenerowych albo spróbować sił w tradycyjnych angielskich sportach – rugby i piłce nożnej.

Na dzieciaki, najmłodszych wielbicieli czosnku, czekają różne gry i zabawy – nauka sztuczek magicznych, cyrkowych, a także ścianka wspinaczkowa.

Czosnek odgrywa niezwykle ważną rolę w kuchni polskiej, może więc istnieje szansa na taki festiwal właśnie u nas?