Festiwal pierogów w Lublinie

  • 1

Dnia 15 czerwca 2008 roku w Ogrodzie Saskim w Lublinie odbył się jeden z kilku organizowanych w Polsce festiwal poświęcony najpopularniejszej polskiej potrawie – pierogom.

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Festiwal pierogów w Lublinie

Dnia 15 czerwca 2008 roku w Ogrodzie Saskim w mieście Lublin odbył się jeden z kilku organizowanych w Polsce festiwal poświęcony najpopularniejszej polskiej potrawie – pierogom. To już VI edycja Festiwalu organizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Regionu Lubelskiego.

Festiwal Pierogów i Kuchni Lubelskiej to cykliczna impreza regionalna, która gromadzi w jednym miejscu największych smakoszy tej znanej potrawy.

Uroczyste otwarcie Festiwalu nastąpiło o godzinie 11.00. W programie imprezy były zarówno różnego rodzaju związane z pierogami konkursy, jak i występy artystyczne, które umilały spożywanie tych rozmaicie nadziewanych smakołyków. Jego integralną częścią był konkurs dla kucharzy, oceniany przez specjalnie dobrane jury. Wzięły w nim udział osoby pracujące w zawodzi kucharza oraz producenci pierogów. Można było również oddać głosy na najsmaczniejsze pierogi wśród publiczności, a także wziąć udział w mistrzostwach jedzenia pierogów na czas.


Program Festiwalu pierogów w Lublinie:


Występ zespołu dziecięcego pod kierownictwem p. Agnieszki Mulaniuk
Konkurs dla Pań -”pierogi z linią”(muzyka mechaniczna w tle)
Występ zespołu dziecięcego pod kierownictwem p. Andrzeja Wrzosa
Konkurs gotowanie z VIP-ami
Występ zespołu tanecznego „Extrim”
Konkurs familijny
Taniec Towarzyski Studio „Extrime”
Konkurs „mistrzostwa w jedzeniu pierogów”
Występ dziecięcej orkiestry dętej „Strzeszkowice”
Występ dziecięcej orkiestry dętej
Występ zespołu tanecznego – temat „jazz”
Zespół muzyczny „Slapstic”

Organizatorzy serdecznie zapraszają i gwarantują niepowtarzalną okazję do posmakowania pierogowych pyszności. Takie popołudnie w Ogrodzie Saskim będzie z pewnością miłym sposobem na spędzenie niedzieli.

Zobacz przepisy na pierogi