Wielkanoc palce lizać!

Wypieki mają szczególne miejsce w wielkanocnej tradycji. Mazurki, baby, serniki od lat niezmiennie goszczą na naszych stołach. Ale jak upiec ciasto wyjątkowe? Tego zadania podejmą się uczestnicy „Bake off – Ale ciacho!”.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Wielkanoc palce lizać!
fot. Materiały prasowe TVP 2
Przed cukiernikami amatorami kolejne wyzwanie, tym razem świąteczne! Każdy z nich będzie musiał upiec dwa ciasta wielkanocne. Jednym będzie mazurek, a drugim ich popisowy wypiek, który kojarzy im się z Wielkanocą.

Dorota Czaja, jedna z prowadzących show, towarzyszyła uczestnikom podczas ich kulinarnych prób. Sama bardzo lubi piec, dlatego z dużym zainteresowaniem przyglądała się konkurencjom, a zwłaszcza tej, w której uczestnicy mieli wolną rękę i duże pole do popisu.

Kropka TV

– Byłam pod wrażeniem ich pomysłowości. Wszystkie wypieki nie tylko wyglądały pięknie, ale były też pyszne. Mogę zdradzić, że nasi cukiernicy postawili na tradycję – opowiada. A bez jakiego ciasta Dorota Czaja nie wyobraża sobie świąt?

– Z dzieciństwa pamiętam babkę piaskową, więc zawsze musi być na naszym stole. Zaś od kilku lat na życzenie rodziny piekę tort bezowy – zdradza.

Gościem specjalnym odcinka świątecznego będzie Mateusz Pawłowski, czyli Kacper z „Rodzinki.pl”. Młody aktor spróbuje wypieków i pomoże jurorom wybrać ten najlepszy.

Bake off - Ale ciacho!
fot. materiały prasowe TVP 2

Tekst: Anna Woźniak