Food & Drink - nowy program kulinarny

BBC Lifestyle zaprasza na nowy program "Food & Drink". Premiera: 14 maja o 18:30

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Food & Drink - nowy program kulinarny

„Food & Drink” to program, w którym nie zabranie wspaniałego jedzenia, porad kulinarnych i gorących dyskusji. Produkcja nawiązuje do słynnego programu emitowanego przez BBC w Wielkiej Brytanii w latach 1982-2002. W nowej wersji głównym prowadzącym jest uhonorowany gwiazdkami Michelina, światowej sławy szef kuchni Michel Roux Jr, który podzieli się z nami swoimi ulubionymi przepisami, zdradzi kuchenne sekrety i zaprosi do dyskusji o tym, co jemy i pijemy.

 

 


Michelowi towarzyszy wielokrotnie nagradzana ekspertka Kate Goodman, która dobiera do jego potraw odpowiednie napoje: od niedocenianych portugalskich czerwonych win po filiżankę aromatycznej herbaty. Z pomocą specjalnych gości, pojawiających się w każdym odcinku, Michel i Kate przygotują inspirujące i pobudzające apetyt dania. Udowodnią przy tym, że każdy jest w stanie przyrządzić doskonały posiłek. Gośćmi Michela będą: Tom Kerridge (Great British Menu), Mary Berry (Brytyjski Turniej Wypieków), Jun Tunaka (Masterhef: Zawodowcy), Monica Galetti (MasterChef), Angela Hartnett (Great British Menu) i Rachel Khoo (Paryskie gotowanie z Rachel Khoo).

 


 

Ważnym elementem każdego odcinka będzie rozmowa poświęcona jedzeniu. Znani dziennikarze i specjaliści kulinarni będą dyskutować o różnorodnych aspektach żywienia, alternatywnych źródłach białka (jedliście kiedyś burgera z larw mącznika?) oraz o tym, czy nasze zamiłowanie do masowo produkowanego chleba zabiło prawdziwe piekarstwo.

 

W każdym odcinku widzowie znajdą ciekawe przepisy i wskazówki dotyczące najlepszego zestawienia dań i napojów.

 

Food & Drink to koprodukcja BBC Lifestyle i brytyjskiego BBC Two.

 

 

Informacja prasowa